RU

Україна поки не знає, як реагувати на події у Лівії

15.03.2011, 15:35

Україна поки не виробила своєї оцінки внутрішньополітичної ситуації у Лівії. Про це заявив сьогодні на прес-конференції прес-секретар Міністерства закордонних справ України Олександр Дікусаров.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, О.Дікусаров зазначив, що МЗС продовжує відстежувати ситуацію у Лівії. "Ми будемо приймати відповідне рішення з ситуації у цій країні, але, напевно, це займе певний час. Ми підходимо дуже ґрунтовно і обережно до наших висновків, зокрема політичного характеру, оскільки ми дивимося на ситуацію більш глобально. Ми дивимося на реакцію європейського співтовариства, ООН, Ради безпеки ООН і, звичайно, наша позиція буде. Якою вона буде - я поки не можу сказати", - наголосив він.

Раніше лівійський лідер Муаммар Каддафі виключив можливість союзу з ісламськими радикалами і "Аль-Каїдої" у разі іноземної інтервенції у його країну. "Якщо нас атакують, ми оголосимо "священну війну", - заявив М.Каддафі.

Водночас у вівторок міністри закордонних справ країн "групи восьми" не дійшли певної згоди щодо військового втручання у ситуацію в Лівії. "Ми дійшли згоди з двох позицій. По-перше, щодо негайного обговорення проблеми в Раді безпеки ООН заходів з надання тиску на режим Муаммара Каддафі. Зокрема - питань санкції, установи морського ембарго і безполітної зони, навіть якщо вони і не є панацеєю. По-друге, що робити, якщо арабські країни не виконають повністю своїх обіцянок", - повідомив Міністр закордонних справ Франції Ален Жюппе.

Переворот у Лівії: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини