RU

Україна отримала перспективу членства в ЄС

25.11.2010, 16:45
Україна отримала перспективу членства в ЄС - Фото
2d0ffcaeb415ee826a10970f8893f27f.jpg

Україна отримала перспективу членства в ЄС

Сьогодні на рівні Європейського парламенту Україна отримала визнання перспективи членства в Євросоюзі, а також право на подачу заявки на вступ до ЄС. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили у прес-службі Міністерства закордонних справ України.

У МЗС наголосила, що важливим сигналом резолюції є підкреслення надання Україні Плану дій щодо візової лібералізації з ЄС - інструмента, який має сприяти нашому наближенню до перспективи безвізових поїздок в ЄС для громадян України. "Не менш важливим є і заклик до країн-членів ЄС як перехідна мета відмовитися від стягнення оплати за оформлення віз", - сказано у коментарі МЗС.

"Вітаємо також визнання з боку Європейського парламенту важливості поступової інтеграції України у спільний ринок ЄС, зокрема за допомогою поширення на нашу державу чотирьох свобод. Розраховуємо, що цей заклик буде почутий перемовною командою ЄС, а остаточна домовленість щодо поглибленої і всеохопної зони вільної торгівлі між Україною і ЄС буде заснована на цих принципах", - резюмували у зовнішньополітичному відомстві.

Нагадаємо, сьогодні на сесії Європарламент прийняв резолюцію з ситуації в Україні. У резолюції, зокрема, сказано, що Україні "потрібна стійка система політичних стримань і противаг". На думку спостерігачів, в останній момент багато критичних формулювань ряду параграфів документа були значно пом'якшені. Так, наприклад, з тексту зник пункт про "ерозію демократії" у країні.

Також парламентарії висловили впевненість в "європейській перспективі" для України, зазначивши при цьому "поступальний розвиток двосторонніх економічних зв'язків". "Україна продовжує залишатися одним із ключових партнерів ЄС", - йдеться у резолюції.

Інтеграція в ЄС і НАТО: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини