RU

Україна оголосила персонами нон-грата чеських дипломатів

13.05.2011, 16:15
Україна оголосила персонами нон-грата чеських дипломатів - Фото
8cf57bc0285dc5ef4f6da1877b842899.jpg

Україна оголосила персонами нон-грата чеських дипломатів

Україна відсилає зі своєї території двох співробітників посольства Чехії.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Міністерства закордонних справ, сьогодні у МЗС був запрошений тимчасовий повірений у справах Чеської Республіки в Україні Вітезслав Півонька, якому вручили ноту про оголошення персонами нон-грата двох співробітників військового атташата Чехії у Києві. Таке рішення прийнято "у зв'язку із здійсненням ними дій, несумісних з положеннями Віденської конвенції про дипломатичні відносини".

"Керівнику чеської дипломатичної місії був висловлений рішучий протест проти використання дипломатичного статусу для збору інформації, що становить державну таємницю в Україні. Йому повідомили, що для України такі дії є неприйнятними з боку представників будь-якої держави. Тим більше турбує, що до протиправної діяльності вдалися дипломати такої дружньої і партнерської для нас країни, як Чехія", - йдеться у повідомленні МЗС.

До того ж Україна запевнила В.Півоньку, що розвиток дружніх, взаємовигідних відносин із Чеською Республікою для української держави залишається важливим пріоритетом. "Сподіваємося, що надалі наші взаємовідносини не будуть затьмарюватися такими інцидентами", - наголосили у МЗС.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини