RU

Україна може звинуватити Росію у порушенні своїх законів

13.08.2008, 10:43

В України є правові підстави для заяви про порушення Російською Федерацією українського законодавства. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили у Міністерстві юстиції України.

Зокрема, у відомстві відзначили, що у зв'язку із поширенням інформаційними агентствами особистої думки одного із керівників Міністерства юстиції Мін'юст офіційно повідомляє, що згідно з умовами перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, визначених Угодою між Україною і Російською Федерацією, яка була ратифікована 24 березня 1999 року, "військові формування поважають суверенітет України, дотримують її законодавство".

За словами юристів, оскільки частиною українського законодавства є Договір про дружбу, співпрацю та взаємодопомогу між Україною і Республікою Грузія, який було ратифіковано у лютому 1994 року і містить зобов'язання не допускати використання території однієї Сторони для підготовки і здійснення агресії або інших насильницьких дій проти іншої Сторони, в України є правові підстави для заяви про порушення Російською Федерацією українського законодавства.

У Мін'юсті України нагадали, що частиною нашого законодавства є міжнародні договори і, відповідно, положення Угоди між Україною і Російською Федерацією про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.

Нагадаємо, вчора виконувач обов'язків Міністра юстиції України Євген Корнійчук заявив, що українсько-російська угода про перебування Чорноморського флоту Російської Федерації (ЧФ РФ) на території України не забороняє використання флоту за територією України. "Договір України і Росії про статус перебування Чорноморського флоту передбачає, що військові формування здійснюють свою діяльність у місцях дислокації відповідно до російського законодавства... Ті обмеження, які ця угода на них накладає, на мій погляд, не стосуються використання збройних сил екстериторіально, поза кордонами України", - сказав Є. Корнійчук.

Детальніше про перебування Чорноморського флоту Росії у Криму >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини