RU

Україна і Китай підписали спільну заяву

02.09.2010, 16:30

Україна і Китай підписали спільну заяву
Сьогодні у Пекіні Президент України Віктор Янукович і глава КНР Ху Цзіньтао підписали спільну заяву між Китаєм і Україною щодо всебічного підвищення рівня китайсько-українських відносин, дружби і співпраці.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Президента, у заяві сторони заявили про готовність докладати спільні зусилля для наповнення двосторонніх відносин стратегічним змістом, а також для початку і розвитку відносин стратегічного партнерства.

Крім того, українська сторона підтвердила, що підтримує і надалі буде підтримувати політику "єдиного Китаю", виступає проти "незалежності Тайваню" у будь-якій формі, проти вступу Тайваню у міжнародні організації, членами яких можуть бути тільки суверенні держави, а також не буде здійснювати якихось офіційних контактів із Тайванем. Українська сторона підтримує мирний розвиток відносин між берегами Тайванської протоки і вважає тайванське питання виключно внутрішньою справою КНР. Китайська сторона, у свою чергу, підтверджує повагу до незалежності України, її суверенітету і територіальної цілісності.

Також з метою підвищення ефективності існуючих механізмів двосторонньої співпраці, сторони затвердили рішення про створення Комісії з співпраці між КНР і Україною з співголовуючими на рівні віце-прем'єр-міністрів двох країн, а також в її рамках - підкомісій з питань співпраці в сфері економіки і торгівлі, науки і техніки, сільського господарства, космосу, культури, освіти.

Крім того, сторони домовилися і надалі розвивати співпрацю у нафтогазовій сфері і сфері ядерної енергетики, а також залучати до участі зацікавлені організації і підприємства двох країн у проектах будівництва енергетичних об'єктів.

Усього заява складається з 14 пунктів.

Віктор Янукович: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини