RU

Україна і Грузія залишаються на порозі НАТО

01.12.2008, 11:26

У НАТО можна потрапити різними шляхами. Про це натякнула адміністрація американського Президента Джорджа Буша Грузії і України, щоб підтримати їхнє атлантичне спрямування. Однак міністри закордонних справ, країн Альянсу, які зберуться в Брюсселі 2 і 3 грудня, найімовірніше, будуть вимушені розчарувати Грузію і Україну. Про це пише "Le Monde", переклад якої наводить "InoPressa". Вони також розглянуть питання про часткове поновлення діалогу з Росією.

Принципова згода на вступ Грузії і України до НАТО була дана ще на квітневому саміті Альянсу в Бухаресті, але графік дій затверджено не було. Потім політичний хаос в Україні і блискавична війна між Грузією і Росією підтвердили побоювання деяких країн, зокрема, Франції і Німеччини, для яких зараз не може бути і й мови про надання офіційного статусу кандидата на вступ за допомогою приєднання до ПДЧ, - пише газета.

Тепер американська адміністрація намагається обійти цю перешкоду, пропонуючи прямий вступ у невизначеній перспективі, оминаючи ПДЧ. Як повідомляє газета, Держсекретар США Кондоліза Райс заявила, що ці країни дійсно не готові до членства в НАТО, "але є інші способи підготовки до вступу", - сказала вона, нагадавши, що Польща і Чехія ніколи не приєднувалися до ПДЧ, і одночасно висловившись за активізацію відносин НАТО з цими двома країнами. Російська сторона, відзначає видання, звернула увагу тільки на першу частину цієї заяви, висловивши задоволення відступом США в питанні ПДЧ.

У Тбілісі зараз вся увага зосереджена на слуханнях парламентської комісії з розслідування серпневої війни. Президент Михайло Саакашвілі, виступаючи перед комісією, знову заявив, що грузинська військова операція була неминучою через бомбардування грузинських сил у Південній Осетії і введення російських танків на територію сепаратистської республіки.

Але найбільший резонанс викликав виступ колишнього Посла Грузії в Росії Ероса Кицмарішвілі, який запевнив комісію, що грузинська влада були переконана, що американська адміністрація підтримає їхню військову операцію, що готувалася ще навесні спочатку націлену на Абхазію. На думку Е.Кицмарішвілі, що приєднався до опозиції, війни можна було уникнути і тепер М. Саакашвілі має вибачитися перед біженцями, - пише газета.

Про північноатлантичне спрямування України >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини