RU

Україні загрожують бойкотом Євро-2012 через Тимошенко

08.08.2011, 13:41
Україні загрожують бойкотом Євро-2012 через Тимошенко - Фото
1f679e3de9c130102ccfd7b2d3e35909.jpg

Україні загрожують бойкотом Євро-2012 через Тимошенко

Після прийнятого 5 серпня в Україні київським судом рішення про затримання екс-прем'єра Юлії Тимошенко група громадських діячів Франції на чолі з філософом і письменником Даніелем Сальваторе Шиффер виступила із закликом до її звільнення. В протилежному випадку громадські діячі загрожують виступити із закликом до бойкоту майбутнього Чемпіонату Європи з футболу, який має пройти в Польщі та Україні з 8 червня по 1 липня 2012 року. Про це пише французьке видання Marianne.

"Україною сьогодні гуляє страшний привид - привид сталінізму. Зрозуміло, ми підозрювали, що президент країни Віктор Янукович, який завжди був відомий як відданий прихильник Володимира Путіна, відчував певну ностальгію за подібним деспотизмом (це видно за нинішньою системою роботи його державного апарату). Однак те, що він здатний використати найгірші поліцейські та судові методи, в той час як наш Європейський Союз прагне розповсюджувати цінності свободи і терпимості по всьому світу, не може не образити будь-якого справжнього демократа", - пише видання, яке цитує InoСМИ.

"Справа в тому, що в Україні відбулася пародія на правосуддя, гідна старих скороспілих процесів в Москві у часи Вишинського, який був незрівнянним майстром політичних чисток: 5 серпня київський суд ухвалив беззаконне рішення про арешт прозападного політика і лідера покійної помаранчевої революції 2004 року Юлії Тимошенко. Підстава для цього затримання звучить щонайменше парадоксально, або навіть просто безглуздо: перевищення повноважень! Таке формулювання викликало б лише сміх, особливо дивлячись на поведінку "апаратників" нової української "номенклатури", якби її юридичні наслідки не були такі трагічними в людському плані", - сказано в матеріалі.

"Таким чином, ми урочисто закликаємо уряд України до негайного і беззастережного звільнення Юлії Тимошенко в ім'я прав людини і дотримання свободи слова і думки. Нехай він дізнається про це! Якщо ж він відмовиться задовольнити нашу вимогу, ми висунемо інший аргумент, який представляє куди більшу небезпеку для іміджу і економіки України: мова йде про заклик до бойкоту майбутнього Чемпіонату Європи з футболу, який повинен пройти в Польщі і Україні з 8 червня по 1 липня 2012 року, - наголошують громадські діячі. - Саме цю загрозу наші політики за підтримки ФІФА повинні використати проти української влади, щоб добитися від них найшвидшого звільнення Юлії Тимошенко".

Серед ініціаторів такої заяви: філософ, письменник Даніель Сальваторе Шиффер, філософ Люк Феррі, письменник Олександр Жарден, вчений, автор ряду робіт по боротьбі за права жінок Анні Сюжье, соціолог і викладач паризької Вищої школи соціальних наук Мішель Вівьорка.

Справа Тимошенко: всі новини>>>
Юлія Тимошенко: біографія, новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини