RU

Україні прочать вихід з орбіти впливу Росії

18.04.2011, 15:30
Україні прочать вихід з орбіти впливу Росії - Фото
e5be6d907f7c3360db82c405c676a013.jpg

Україні прочать вихід з орбіти впливу Росії

Україна, завершивши переговори щодо Зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським Союзом, зробить серйозний крок геть з російської орбіти впливу. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив професор кафедри політології НаУКМА, політолог Олексій Гарань, коментуючи інтенсивні спроби Росії схилити Україну на користь Митного союзу (МС).

"Росія ніколи не виступала проти вступу України до Євросоюзу. Створення ЗВТ з ЄС, знову ж, не суперечить ЗВТ у межах СНД. Проте Росія стала висувати пропозиції щодо Митного союзу саме у момент, коли позначилися перспективи України зі створення ЗВТ з ЄС. Хоч вступ України у МС, як відомо, перекриває можливість для України приєднатися до європейського договору", - наголосив О.Гарань.

"Відповідь криється у тому, що правляча російська еліта відчула, що якщо Україна все-таки підпише ЗВТ з ЄС, то це означатиме, що Україна зробила дуже серйозний крок вперед до Євросоюзу і відходу з російської орбіти", - зазначив політолог.

На його думку, саме тому виникли багатоміліардні пропозиції з боку Росії. "Росія зараз готова пропонувати все, що завгодно. І якщо українська влада все-таки наважиться перервати перемовини з ЄС заради МС, у що мені мало віриться, то тоді Україна попадеться на гачок. А далі все піде за давно накатаним маршрутом - почнеться невиконання Росією своїх зобов'язань", - сказав О.Гарань.

До того ж він зазначив, що співпрацю із країнами СНД, особливо співпрацю із Росією, не можна розглядати як деякий другорядний напрям. "Навпаки, вона дуже важлива. Інша справа, що її можна цілком поєднувати з євроінтеграцією України", - сказав політолог.

Він додав, що як тиск Росія може використати як економічні важелі, так і "той компромат, який може бути на нинішнє українське керівництво".

Олексій Гарань: біографія та добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини