RU

Угоду про асоціацію з ЄС цього року парафовано не буде

25.11.2011, 11:25
Угоду про асоціацію з ЄС цього року парафовано не буде - Фото
Фото: ЕРА
Глава представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра вчора заявив, що Угода про асоціацію не буде парафована на грудневому саміті Україна-ЄС. Про це пише газета Комерсант-Україна у статті "З технічних причин".

Видання зазначає, що вчора в приміщенні Верховної Ради відбулося засідання комітету парламентського співробітництва України та ЄС. Крім депутатів українського і європейського парламентів, на зустріч запросили послів країн-членів ЄС, а також представників МЗС.

Однією з тем стали переговори щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема, неодноразово заявлена президентом Віктором Януковичем вимога включити перспективу членства в текст даного документа. "Преамбула договору не призначена для того, щоб у ній містилася перспектива членства, - сказав Жозе Мануел Пінту Тейшейра. - І я хочу нагадати: на початку свого президентства Янукович стверджував, що він є не євроромантиком, а європрагматиком, і не має наміру просити у Євросоюзу те, чого Євросоюз не може дати Україні".

Українська сторона вчора говорила вже не про перспективу, а лише про формулювання, що натякають на європейське майбутнє Києва, пише газета. "Дійсно, ця угода не про вступ до ЄС, а про асоціацію. Але в ній мають бути присутні такі положення, як визнання європейської ідентичності, нашої спільної культури. Це питання як переваги Україні, так і сенсу цієї угоди", - зазначив директор департаменту ЄС МЗС України Всеволод Ченцов.

Він припустив, що 19 грудня не відбудеться парафування угоди. Тейшейра виявився набагато більш категоричним: "Очікування від цього саміту, що стосуються угоди про асоціацію, були високими, до того ж президент Янукович декларував відповідну мету. Але на даний момент повний текст не готовий і, схоже, вже неможливо зробити так, щоб парафування збігалося із самітом".

"Навіть якщо ми завтра завершимо переговори щодо угоди про асоціацію, парафування не зможе відбутися цього року - це технічно неможливо", - зазначив посол однієї з європейських держав. "Внутрішні процедури ЄС вимагають, щоб від моменту завершення переговорів до підписання пройшло як мінімум 4-6 тижнів", - додав представник зовнішньополітичної служби ЄС.

Співрозмовники газети в українському МЗС на умовах анонімності підтверджують, що парафування угоди в ході грудневого саміту не відбудеться, оскільки українська сторона також не встигне пройти технічні процедури узгодження документа.

Ченцов, коментуючи заяву Тейшейри, не підтвердив інформацію про неминуче перенесення парафування, але наголосив, що для МЗС найважливіше значення має не сама процедура парафування, а факт офіційного завершення переговорів з ЄС.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини