RU

Угода з ЄС не завадить відносинам України та Росії, - посли

15.10.2013, 17:05
Угода з ЄС не завадить відносинам України та Росії, - посли - Фото
96c8be230c414778ace3f2ed2f7ccd89.jpg
В угоді про асоціацію між Україною та ЄС немає жодного пункту, який завадив би розвитку відносин України з Росією. Про це заявили посли Франції, Німеччини та Польщі під час круглого столу "Час вибору: наслідки підписання або непідписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС".

Як передає кореспондент  ЛІГАБізнесІнформ, посол Республіки Польща Генрик Литвин зазначив, що торгові відносини Польщі з Росією, навпаки, стали розвиватися більш інтенсивно після того, як країна стала членом ЄС.

"Експорт Польщі в Росію зріс з 1 млрд. доларів до 9 млрд. доларів з тих пір, як ми стали членами ЄС", - зазначив Литвин, відповідаючи на запитання про неоднозначну реакцію Росії на євроінтеграційні устремління України.

Посол Німеччини Крістоф Вайль підкреслив, що угода про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною та ЄС не спрямоване проти якоїсь третьої країни. "Я сподіваюся, що в 21-му столітті ми вийшли за рамки таких ігор", - сказав він.

Вайль вважає, що якщо угоду про асоціацію з Україною буде підписана, то це дозволить залучити в країну більше інвестицій, що сприятиме розвитку та економічному зростанню, а це, у свою чергу, може бути позитивом для російського бізнесу, який співпрацюватиме з Україною. В угоді немає нічого такого, що перешкоджало б нормальним економічним відносинам між Україною і РФ, запевнив посол Німеччини.

Нагадаємо, Україна має намір підписати угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Підписання має відбутися наприкінці листопада на саміті Східного партнерства у Вільнюсі. Росія, на думку експертів, намагається перешкодити цьому процесу, аргументуючи це тим, що зближення з ЄС зруйнує Україну. При цьому Москва агітує за вступ України до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану. Проте нещодавно президент Білорусі заявив , що в "такий союз ми нікого не затягнемо", розкритикувавши діяльність Митного союзу.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини