RU

Угода про асоціацію Україна-ЄС можлива в 2013-му, - Фюле

29.11.2012, 17:35
Угода про асоціацію Україна-ЄС можлива в 2013-му, - Фюле - Фото
Штефан Фюле (фото - ЕРА)
Угода про асоціацію між Україною та ЄС може бути підписана в листопаді 2013 року, якщо українська сторона до цього часу вирішить низку проблемних питань. Про це в Стокгольмі на форумі громадянського суспільства Східного партнерства заявив європейський комісар з питань розширення і політики сусідства Штефан Фюле.

Як повідомляє прес-служба єврокомісара, у форумі взяли участь більше двохсот представників організацій громадянського суспільства з країн Східної Європи і ЄС. "Якщо процес реформ буде прискорено, і ми підтримаємо нинішні темпи переговорів щодо угоди про асоціацію, включаючи поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі з Республікою Молдова, Грузією і Вірменією, то перспективи завершення цих переговорів до... листопада 2013 року гарні", - сказав Фюле.

Говорячи про перспективи України, Фюле зазначив: "Я вірю, що вільнюський саміт Східного партнерства, який відбудеться в листопаді, зможе побачити підписання угоди про асоціацію, включаючи зону вільної торгівлі з Україною. Але щоб це сталося, тверда прихильність Європейського Союзу продовжувати політичну асоціацію та економічну інтеграцію з Україною повинна знайти дзеркальне відображення в рішучих діях українського керівництва і нового парламенту, які повинні вирішити добре відому і часто повторювану стурбованість".

Нагадаємо, в Міністерстві закордонних справ України розраховують на те, що після формування нового складу парламенту відбудеться саміт Україна-ЄС. "Ми хочемо провести саміт тоді, коли в Україні повністю завершиться формування нового складу Верховної Ради, включаючи комітети", - заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин. За його словами, не так важлива дата саміту, як його зміст. "Проводити саміт заради саміту, просто зустрітися, потиснути один одному руки - цього недостатньо", - сказав він.

Раніше президент Віктор Янукович заявив, що Україна налаштована на якнайшвидше підписання угоди про асоціацію з ЄС, включаючи створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини