RU

УДО посилює охорону Януковича

07.02.2014, 10:23
УДО посилює охорону Януковича - Фото
cc084688cdee5de6edc8ce3225e7e94d.jpg
Відповідний наказ УДО № 35 про затвердження порядку відвідування місць постійного і тимчасового перебування президента був зареєстрований в Мін'юсті 30 січня та позначений грифом  для службового користування". Документ, оприлюднений в системі "Ліга: акон", набере чинності через десять днів з моменту реєстрації. У ньому говориться, що місця, де тимчасово або постійно перебуває президент, вважаються "режимними територіями", оснащуються технічними засобами контролю безпеки та зв'язку, а також "повинні відповідати протипожежним, санітарно-гігієнічним, екологічним та радіаційним вимогам".

В УДО пояснили, пише Коммерсант-Україна у статті "Нам треба підозрювати все!", що це перша подібна інструкція. Вона була прийнята у зв'язку з "революційною" і " соціально нестабільною обстановкою в країні". "Раніше ми користувалися нормами закону про державну охорону органів державної влади та посадових осіб, однак щоб спростити інструктаж співробітників, було вирішено підготувати окремий наказ. Зараз охорона президента посилена. Це виражається, зокрема, в більш уважному огляді осіб, що допускають до президента, особливо ретельному контролі документів, посиленій перевірі територій", - повідомило джерело видання в управлінні.

У документі йдеться, що на режимну територію забороняється допуск осіб у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, з тваринами, а також у вигляді, який "ображає людську гідність і суперечить суспільної моралі". Згідно з наказом, в місця роботи та тимчасового перебування президента громадяни можуть входити за дозволом голови президентської адміністрації або начальника служби безпеки президента. До місця роботи глави держави забороняється проходити з мобільним телефоном, приймально-передавальними, аудіо- та відеозаписуючими пристроями. У місця тимчасового перебування президента, наприклад на автотрасах, забороняється проносити боєприпаси, зброю, радіаційні і легкозаймисті речовини, колючо-ріжучі предмети. Громадянам забороняється мати при собі портфелі, сумки, записуючі аудіо- та відеотехніку, мобільні телефони. Крім того, заборонені "речовини, які можуть бути використані для здійснення диверсій і терактів", а також предмети, "викликають підозру". Перелік "підозрілих" предметів в УДО не уточнюють і кажуть, що ступінь ризику співробітник охорони визначає самостійно.

Зазначимо, що робота журналістів в документі стоїть останнім пунктом  "Відвідування місць тимчасового перебування президента працівниками ЗМІ з фото-, аудіо- та відеотехнікою здійснюється за письмовим погодженням з пред'явленням документів на постах охорони". В Інституті Медіа Права вважають, що новий порядок не вплине на роботу журналістів. "Журналістів як не пускали до президента, так і не будуть пускати. Не було такого, щоб журналіст міг вільно підійти до глави держави і поставити йому запитання, - каже директор інституту Тарас Шевченко. - Цим документом УДО готує правову базу для посилення охорони президента і виправдання своїх жорстких дій щодо забезпечення цієї охорони. Зараз всі силові структури так діють".

Колишній урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) адвокат Назар Кульчицький вважає, що розроблений УДО порядок, порушує права людини. "Відповідно до Європейської конвенції з прав людини та практиці ЄСПЛ, нормативно-правовий акт, що обмежує права людини, повинен перебувати у відкритому доступі. Цей порядок позначений грифом"тільки для службового користування", отже, громадяни навіть не знатимуть, що їм можна, а що не можна робити в місцях перебування президента, і не зможуть прогнозувати свою поведінку. Будь-які дії УДО відповідно з цим наказом ЄСПЛ буде розцінювати як грубе порушення прав людини", - зазначає Кульчицький.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

<a href="http://liga.net/">Источник</a>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини