RU

Убитий адвокат російських ГРУшників: перші версії і деталі

25.03.2016, 17:35
Убитий адвокат російських ГРУшників: перші версії і деталі - Фото
Юрій Грабовський (фото - facebook.com/novakachovka)
Адвокат російського ГРУшника Александрова Юрій Грабовський знайдений мертвим. Тіло Грабовського було закопано в покинутому колишньому колгоспному саду в 27 кілометрах від Жашкова Черкаської області. Подробиці резонансної події - в огляді ЛІГА.net.

Заступник генпрокурора - головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив що, за попередніми даними, адвокат російського спецназівця Олександра Александрова Юрій Грабовський був застрелений. "Попередньо можу сказати, що адвокат Грабовський був убитий насильницьким шляхом з дострелюванням з вогнепальної зброї", - сказав військовий прокурор.

Анатолій Матіос зазначив, що для нього стало дивиною застосування спеціального браслета з вибухівкою на нозі Грабовського. "Хочу сказати, що найдивнішим для нас - а ми бачили багато в своїй діяльності - стало застосування спеціального браслета на нозі Грабовського, який злочинцями видавався йому, надягався, це згідно з їх показаннями, як браслет з вибухівкою", - сказав головний військовий прокурор.

За його словами, в разі будь-якої спроби повідомити про своє незаконне утримання, будь-якої спроби втечі злочинці попередили Грабовського, що приведуть в дію вибуховий пристрій і Грабовського розірве на місці. "Тим самим придушили всю волю до опору", - сказав Матіос.

Він уточнив, що це випливає зі свідчень затриманих, і прокуратура ще буде ці відомості перевіряти. За словами Матіоса, затримані за підозрою у викраденні адвоката Грабовського, є громадянами України. Він зазначив, що цей злочин було профінансовано "великою кількістю валюти".

"Злочин сплановано. Сплановано спотворення алібі про нібито переслідування адвоката і знаходженні його за межами України", - додав він.

Слідство встановило, що  затриманий 10 днів тому у справі про зникнення адвоката ГРУшника Олександра Александрова Юрія Грабовського безпосередньо стріляв у адвоката. Вчора в Одеській області затримали другого виконавця зникнення адвоката Грабовського. Він і повідомив про місце і обставини вбивства адвоката.

"Після чого в процесі проведення інтенсивних слідчих і оперативно-технічних заходів з використанням надсучасних технологій були отримані свідчення особи, про існування якої до вчорашнього дня ми не знали. Він був затриманий в Одеській області і в процесі слідчих дій... отримані були дані від нього про місце, обставини вбивства адвоката Грабовського", - сказав головний військовий прокурор.

Грабовський підозрював, що його можуть вбити

Юрій Грабовський незадовго до викрадення побоювався за своє життя, повідомила журналіст Ірина Ромалійська в Facebook.

"Юрій Грабовський періодично говорив, що побоюється чогось. Очікував, що його прокурори будуть усувати зі справи арештами і затриманнями. Якось писав, що і фізичного нападу боїться. Це було перед одним із засідань. 14 лютого повідомив, що зникла зброя і телефон для "незапланованих поїздок за кордон", - пише вона. Також Ромалійська опублікувала фрагменти листування з Грабовським.

22.jpg

Убитий адвокат російських ГРУшників: перші версії і деталі

Версії вбивства

Анатолій Матіос заявив, що слідство розглядає кілька версій вбивства, серед яких і версія про спеціально сплановану операцію.

"Крім корисливих, побутових та інших версій, слідство розглядає версію спеціально спланованої операції для того, щоб не тільки на свідченнях осіб про нібито приналежність до спецслужб одного з них, відновити реальну картину подій", - зазначив Матіос.

"Зараз ми визначаємо, під якими психотропними засобами адвокат Грабовський був доставлений до Києва з Одеси, потім повернутий за місто Жашків, де він був убитий", - додав військовий прокурор.

Реакція колег

Колеги вбитого адвоката Юрія Грабовського висловили співчуття його рідним і близьким. "Ми всі втратили талановитого, розумного, енергійного адвоката, відданого своїй справі", сказано в повідомленні Національної асоціації адвокатів в Facebook.

НААУ в скорботі за вбитим Юрієм Грабовським Сьогодні ми дізналися трагічну звістку. Адвокат Юрій Грабовський знайдений...

Опубликовано Національна асоціація адвокатів України /Ukrainian National Bar Association 24 марта 2016 г.


Адвокат Надії Савченко Микола Полозов заявив в Twitter, що вбивці Грабовського повинні бути знайдені і покарані. "Адвокатам необхідно проявити міжнаціональну корпоративну солідарність", - підкреслив Полозов.

Полозов зазначив, що українській владі вбивство адвоката Грабовського було потрібно найменше. "Вбивство адвоката Грабовського - це за гранню, звичайно. Передбачаючи пропаганду, впевнений, що владі України такий результат був потрібен найменше", - вважає адвокат.

Інший адвокат Савченко Марк Фейгін бачить у вбивстві Грабовського зв'язок з погрозами йому особисто.


Колега Юрія Грабовського, адвокат Оксана Соколовська заявила ЛІГА.net, що її життю загрожує небезпека, тому вона боїться озвучувати будь-які версії події. "В даний момент я побоююся висувати якісь версії події. По-перше, я не володію достовірною інформацією з приводу конкретних замовників цього тяжкого злочину, а по-друге я реально розумію, що в даний момент є загроза моєму життю і життя моєї сім'ї. І до сьогоднішнього дня держава Україна не забезпечила мені охорону, яку СБУ зобов'язав забезпечити Голосіївський районний суд міста Києва. СБУ не виконує рішення суду. Я без охорони. І відповідно, кожне моє слово може бути використане проти мене", - повідомила Соколовська.

Рука Москви

Головний військовий прокурор впевнений, що Росія зробить все можливе, щоб ГРУшники Олександр Александров і Євген Єрофєєв не отримали вирок.

"На тлі судилища над Савченко Росія зробить все можливе і неможливе для того, щоб не отримати вирок по своїм військовослужбовцям на території України. Тому що наш публічний вирок і публічні судові слухання абсолютно відрізняються від того судилища, яке проведено над Савченко", - сказав він.


Відповідаючи на питання, чи може бути пов'язано вбивство адвоката російського спецназівця Александрова Юрія Грабовського і підготовка до нападу на конвой з ГРУшники під час доставки до суду, Матіос сказав: "Я не вірю в конспірологію, але я не вірю і в випадковості. Недільний референдум в Нідерландах, побоїще для картинки у Львові, інтенсивне обговорення і інтерес з боку в тому числі російських ЗМІ до зникнення Грабовського - це, на мою думку, не може бути випадковими речами".

Головний військовий прокурор нагадав, що, за інформацією відомства, починаючи з 16 лютого 2016 року планувалося фізичне знищення або викрадення російських ГРУшників Олександра Александрова і Євгена Єрофєєва під час доставки до Голосіївського райсуду.

Читайте також:
МЗС РФ відреагував на вбивство адвоката бійців ГРУ

16 травня 2015 року в Луганській області бійці ЗСУ спільно з співробітниками СБУ затримали двох військовослужбовців 3-ої спеціальної бригади особливого призначення ГРУ Генштабу РФ капітана Євгена Єрофєєва і сержанта Олександра Александрова. Пізніше в РФ  заявили, що вони є "колишніми військовослужбовцями", і зажадали від України їх звільнення.

Читайте також: ГПУ: Затриманий 10 днів тому був тим, хто стріляв в Грабовського

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в
Twitter в Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини