RU

У Запорізькій області російська мова стала регіональною

16.08.2012, 12:42
У Запорізькій області російська мова стала регіональною - Фото
Фото: gulaypole.info
Як передає Запорожье. Комментарии, перед голосуванням голова облради Павло Матвієнко закликав депутатів підтримати це рішення.

Таким чином, своїм рішенням "Про заходи, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин, передбачених Законом України "Про основи державної мовної політики", на території Запорізької області", російська стала регіональною в області.

Вирішено довести до відома територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області, місцевих рад Запорізької області, що російська мова як регіональна мова, що використовується на території Запорізької області в роботі місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування, застосовується і вивчається в державних і комунальних навчальних закладах, а також використовується в інших сферах суспільного життя в межах і порядку, визначених Законом України "Про основи державної мовної політики".

Рекомендується місцевим радам на території Запорізької області розглянути питання про застосування на відповідній території заходів, спрямованих на використання інших регіональних мов або мов меншин, передбачених чинним законодавством України.

Також рекомендується Запорізькій обласній державній адміністрації визначити витрати, необхідні для реалізації в Запорізькій області Закону України "Про основи державної мовної політики" і врахувати при внесенні змін до обласного бюджету на поточний рік і підготовці проекту обласного бюджету на 2013 рік.

Нагадаємо, сьогодні Севастопольська міськрада ухвалила рішення про надання російській мові статусу регіональної в місті.

Раніше кримський парламент доручив до 10 жовтня 2012 підготувати та внести на розгляд кримських депутатів пропозицію з реалізації "мовного закону".

Російська мова також була визнана регіональною на сесії Краснолуцької міської ради (Луганська область).

Аналогічне рішення найближчим часом мають намір прийняти депутати Дніпропетровської, Донецької обласних та Харківської міських рад.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини