RU

У закон про мовну політику буде внесено правки

20.08.2012, 09:53
У закон про мовну політику буде внесено правки - Фото
Вадим Колесніченко

Закон про засади мовної політики, який діє вже два тижні, восени таки буде змінено. Про це пише газета Сегодня.

Як розповів один з авторів скандального закону, регіонал Вадим Колесніченко, він разом зі своїм колегою Сергієм Киваловим вніс пропозицію про низку правок.

Пропозиції передані комісії, яку очолює віце-прем'єр Раїса Богатирьова і яка повинна підготувати проект змін до закону. Серед правок, які пропонують Колесніченко і Ківалов, найістотніша - пропозиція скасувати друкування бюлетенів на регіональних мовах під час загальноукраїнських виборів.

"Друкуючи бюлетені в різних місцях, ми можемо отримати звинувачення у фальсифікації виборів, а це нам ні до чого", - пояснює Колесніченко. Крім того, в законі хочуть виділити певний термін для вивчення місцевими чиновниками і суддями регіональних мов. Також Колесніченко і Ківалов звернулися до Богатирьової з пропозицією розширити склад її комісії: "Зараз до неї входять тільки представники україномовної інтелігенції, ми ж пропонуємо, щоб у комісії була представлена ​​інтелігенція, для якої рідними є російська, угорська та інші мови".

А от пропозицію радника президента Ганни Герман підняти бар'єр, який дозволяє вводити регіональну мову, з 10% до 20-30% населення, на думку Колесніченка, не може бути реалізовано: "Ця пропозиція спрямована ​​проти угорського, румунського та кримськотатарської мов, які при збільшенні бар'єру втратять регіональний статус - адже вони мають 10-15% у своїх регіонах. У цьому випадку закон про засади мовної політики перетвориться на закон про російську мову, так як тільки вона отримає право на регіональний статус. Не думаю, що це правильно".

Нагадаємо, Верховна Рада України на початку липня 248 голосами прийняла закон про засади державної мовної політики. Документ передбачає значне розширення сфер вживання російської мови.

Досьє на Вадима Колесніченка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини