RU

У Януковича збираються ліквідувати 122 прокуратури

02.08.2013, 09:44
У Януковича збираються ліквідувати 122 прокуратури - Фото
Андрій Портнов
Реформування прокуратури передбачає повне скасування загального нагляду, ліквідацію 122 прокуратур і скорочення повноважень  прокуратур, які залишилися. Про це заявив радник президента Андрій Портнов, який курирує розробку закону про прокуратуру в Адміністрації президента, в інтерв'ю Комерсант-Україна.

"Ліквідуються 122 спецпрокуратури - будуть розформовані всі військові, екологічні, транспортні прокуратури. Справа в тому, що після ліквідації загального нагляду та скорочення функції представництва держави в судах вони втрачають практично всі свої функції та повноваження. Вводиться уніфікована трирівнева система прокуратури - будуть місцеві прокуратури (аналог районних), регіональні (аналог Кримської республіканської, обласних, Київської та Севастопольської міських прокуратур) і Генеральна прокуратура. Це означає, що міські прокуратури в обласних центрах також ліквідуються. Нам незрозуміло, чому до цих пір в деяких обласних центрах прокуратура жила в режимі чотирирівневої системи - були і районні, і міська, і обласна прокуратури. Ясно, навіщо це було потрібно прокурорам - є думка, що "чим більше, тим краще". Але тепер система буде уніфікована", - сказав Портнов.

За його словами, в Адміністрації президента вже завершили підготовку закону "Про прокуратуру", сьогодні його текст буде направлений на експертизу до Венеціанської комісії.

Відносно скорочення штату прокурорів, пов'язаного з реформою, Портнов зазначив, що в цьому питанні сподівається на генпрокурора Віктора Пшонку. "Закон в заключних положеннях наказує генеральному прокурору оптимізувати структуру Генпрокуратури, а уряду та іншим органам влади - здійснити пов'язані з цим дії, наприклад, в частині бюджетного планування. Упевнений, що генпрокурор знайде правильне і мудре рішення питання про те, як провести оптимізацію і передислокувати сили, які залишаться після ліквідації загального нагляду, в інші інтелектуальні сфери в рамках повноважень прокуратури. Ми виходимо з того, що має з'явитися прокурор, менш завантажений якимись непотрібними функціями, який зможе зосередитися на практиці кримінального процесу, заглибитися в неї і більш серйозно підійти до процесуального керівництва слідством. В результаті ми повинні отримати більш якісне розкриття злочинів ", - зазначив він.

Портнов прогнозує, що реорганізація прокуратур завершиться в другій половині 2014 року. "Ліквідація прокуратур почнеться відразу ж, цей процес обмежений шістьма місяцями. Такий же термін відведений на створення органів самоврядування, кваліфікаційних комісій, а після їх створення дається кілька місяців, щоб закон набув чинності в повному обсязі. Ми прогнозуємо, що цей процес завершиться в другій половині 2014 року. Загальний нагляд ліквідується вже після створення всіх необхідних органів", - додав радник президента.

Досьє на Андрія Портнова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини