RU

У Януковича не можуть визначитися з головою Верховного суду

17.01.2013, 09:39
У Януковича не можуть визначитися з головою Верховного суду - Фото
5f18cc058742eee0dc38ee8823656348.jpg
Затримка з обранням голови Верховного суду пов'язана з відсутністю кандидата, якому б довіряв президент Віктор Янукович і який мав би шанси виграти вибори. Про це пише Коммерсант-Україна з посиланням на джерела в суддівських колах і представників опозиції.

Подробицями підготовки до призначення нового голови Верховного суду поділився колишній перший заступник голови парламентського комітету з питань правосуддя Юрій Кармазін, який склав депутатські повноваження у грудні минулого року. "У Партії регіонів і адміністрації президента не можуть визначитися з кандидатурою нового голови суду - у них виникли сумніви, наскільки керованим буде колишній кандидат на цю посаду Леонід Фесенко", - сказав Кармазін.

Чинний голова Верховного суду Петро Пилипчук подав у відставку в середині вересня 2012 року в зв'язку з досягненням граничного віку перебування на посаді судді - 65 років. 25 вересня минулого року Вища рада юстиції рекомендувала Верховній Раді звільнити пана Пилипчука з посади судді, але це питання так і не потрапило до порядку денного Ради.

Відставка Пилипчука парламентом дає старт обранню нового голови Верховного суду. На цей пост претендує колишній глава Вищого спецсуду з розгляду цивільних і кримінальних справ Леонід Фесенко.

Джерела видання в суддівських колах стверджують, що за останні три місяці кількість претендентів на посаду голови ВСУ зросла. "Спочатку Віктор Янукович начебто схвалив Леоніда Фесенка, але його кандидатура не влаштовувала радника президента Андрія Портнова", - сказало джерело. Тепер, за його словами, в адміністрації голови держави шукають інших кандидатів - серед них суддя ВСУ, голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів  Ігор Самсін та перший заступник голови ВСУ Ярослав Романюк.

Відповідно до закону, пленум, на якому має бути обраний новий глава ВСУ, збирається протягом місяця після відставки попереднього голови.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини