RU

У Євросоюзі дали зрозуміти, що Україна дуже близька до асоціації

19.09.2013, 10:36
У Євросоюзі дали зрозуміти, що Україна дуже близька до асоціації - Фото
Штефан Фюле (фото - ЕРА)
Україна прогресує на шляху виконання вимог Європейського Союзу, - єврокомісар Штефан Фюле з оптимізмом очікує листопадового саміту Україна-ЄС у Вільнюсі, на якому має бути підписана угода про асоціацію з Євросоюзом. Про це Фюле заявив в інтерв'ю газеті Комерсант-Україна.

На питання, чи дійсно він вважає, що Україна укладе угоду у Вільнюсі, Фюле відповів: "Звичайно ж, я очікую цього. Ми разом з українськими колегами з грудня копітко працюємо над тим, щоб ваша країна виконала необхідні критерії, умови і в результаті прийшла до підписання СА".

Коментуючи думку українських експертів про те, що Україна дуже далека від очікуваного рівня виконання критеріїв, Фюле сказав, що не знайомий з їх висновками - Євросоюз проводить свою оцінку.

"Є матриця, складена з 11 індикаторів, і по кожному з них детально відстежується прогрес. І я допускаю, що у нас відрізняється методологія оцінки. Ймовірно, експерти очікують повного виконання завдань з цим 11 критеріями. Але у вимогах Ради ЄС до України немає такої вимоги, там говориться про "рішучі дії і відчутні результати" . Зрештою, країни-члени ЄС повинні будуть оцінити, чи є дії України рішучими, а результати - відчутними. Підставою для такої оцінки стане звіт, який підготуємо ми (Єврокомісія , - ред.) спільно з високим представником ЄС Кетрін Ештон", - зазначив він.

Фюле підкреслив, що Україна вже близька до потрібного результату: "Я дуже оптимістичний у цьому питанні. У мене є підстави для такого оптимізму, адже я стежу за подіями в останні місяці. Спочатку нам довелося дискутувати (з Києвом, - ред. ) на тему, що потрібно робити, і ми витратили на це багато часу. Потім ми перейшли до діалогу про те, як робити. Тепер ми вже не сперечаємося на тему "що" і "як", питання тільки в тому, коли будуть проведені ті чи інші реформи, як багато вдасться зробити до вільнюського саміту. І ми звертаємо увагу, що європейські реформи у Верховній раді підтримує не тільки влада, але й опозиція".

За словами Фюле, рішення про те, чи досягла Україна рівня, необхідного для підписання, має ухвалити Рада ЄС на рівні міністрів закордонних справ, засідання відбудеться 21 жовтня. "Оцінки ЄС поки не існує", - зазначив він."
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини