RU

У Європарламенті вимагають негайно звільнити Тимошенко

31.07.2013, 13:17
У Європарламенті вимагають негайно звільнити Тимошенко - Фото
Фото: byut.com.ua
Європейська народна партія і Група Зелених, представлені в Європарламенті, закликають негайно звільнити українського екс-прем'єра Юлію Тимошенков рамках виконання рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Як повідомляє прес-служба Батьківщини, зокрема, співголова Групи Зелених/ЄВА у Європарламенті Ребекка Хармс заявила: "Лідера української опозиції Юлію Тимошенко мають звільнити негайно. Українська влада має нарешті виконати рішення Європейського суду з прав людини. Це рішення, яке полягало в тому , що її арешт був порушенням прав осіб, 31 липня стане юридично обов'язковим для виконання, адже саме тоді закінчиться термін подачі апеляції. Три місяці тому суд назвав арешт українського політика свавільним".

За словами Хармс, ув'язнення Тимошенко ставить під загрозу поглиблення відносин між Україною та ЄС. Звільнення і реабілітація Тимошенко, навпаки, будуть передумовами для укладення угоди про асоціацію.

Президент Європейської народної партії Вільфред Мартенс написав у Twitter: "ЄНП повторює свою вимогу негайно звільнити Юлію Тимошенко відповідно до вимог ЄСПЛ, які набувають чинності".

Мартенс також попередив, що "українська влада повинна припинити політично вмотивовані судові процеси і, нарешті, виконати умови ЄС для підписання угоди про асоціацію".

Нагадаємо, рішення Європейського суду з прав людини, прийняте 30 квітня 2013 року в результаті розгляду першої справи Тимошенко проти України, набуло статусу остаточного. За регламентом діяльності ЄСПЛ, рішення могло бути оскаржене протягом трьох місяців у Великій палаті міжнародної судової установи, але уряд не скористався цим механізмом. 30 квітня ЄСПЛ визнав незаконним, політично мотивованим і свавільним арешт Тимошенко 5 серпня 2011 року в рамках судового розгляду так званої газової справи.

Учора Міністерство юстиції розповсюдило заяву про те, що порушення, на які вказав Європейський суд у справі "Тимошенко проти України", вже виправлені шляхом прийняття нового Кримінального процесуального кодексу.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини