У ВР не готові прийняти зміни до Конституції, йдуть консультації

16.07.2015, 11:48
У ВР не готові прийняти зміни до Конституції, йдуть консультації - Фото
68ec1855469c75f23cb91e05179a0df9.jpg
У Верховній Раді проходять консультації, депутати не готові приймати президентський проект змін до Конституції. Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, перерва в пленарному засіданні була оголошена на вимогу фракцій коаліції.

Як пояснив журналістам народний депутат від БПП
Микола Томенко, питання готовності голосувати за зміни до Конституції залишається проблемним, і йдуть консультації з приводу того, як не зірвати це голосування.

Томенко зазначив, що, на його думку, юристи, які готували президентові проект змін, допустили мінімум три серйозні помилки, без виправлення яких 300 голосів за зміни до Конституції точно не набереться, а сьогоднішня перерва в роботі парламенту свідчить про те, що проблематично набрати навіть 226 голосів, щоб направити проект до Конституційного Суду.

Томенко уточнив, що одне зі спірних положень - це восьмий пункт прикінцевих положень про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Друга проблема - це інститут префектів, і третя - право президента розпускати місцеві органи влади.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи відповідає дійсності інформація про те, що європейські чиновники чинять тиск на президента України з тим, щоб у Конституції був зафіксований особливий статус Донбасу, Томенко зазначив, що йому невідомо, чи є такий тиск. "Я думаю, що для європейських структур і для США як для переговірників в цій непростій ситуації восьмий пункт прикінцевих положень надзвичайно важливий. Для них важливо мінімізувати або заморозити конфліктну ситуацію", - сказав він.

Також в даний час в будівлі парламенту перебувають представники дипломатичних місій міжнародних структур. Зокрема, помічник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Вікторія Нуланд, посол США в Україні Джеффрі Пайєтт. Біля стін парламенту припарковані більше десяти автомобілів з дипломатичними номерами.

лига вр.jpg

лига вр1.jpg

Фото: ЛІГАБізнесІнформ

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю