RU

У Венеції схвалили обмеження імунітету суддів і нардепів

22.06.2015, 12:09
У Венеції схвалили обмеження імунітету суддів і нардепів - Фото
Олексій Філатов
Венеціанська комісія схвалила надання суддям виключно функціонального імунітету (про притягнення до відповідальності за дії, вчинені в процесі виконання суддівських функцій. Про це повідомляє прес-служба президента за підсумками участі у роботі 103-ї пленарної сесії Європейської комісії "За демократію через право" заступника голови Адміністрації президента України  Олексія Філатова.

Під час сесії Венеціанської комісії Філатов поінформував експертів про роботу Конституційної комісії в Україні.

У своєму виступі він зазначив, що першими пріоритетними напрямками роботи Конституційної комісії є зміни до Конституції щодо децентралізації та сфери правосуддя. У частині правосуддя в Конституцію будуть запропоновані підвищення вимог щодо віку та професійного стажу судді, відмова від випробувального терміну і призначення судді безстроково, функціональний характер імунітету судді, призначення суддів виключно за результатами конкурсу, зміна порядку формування Вищої ради юстиції тощо.

Під час пленарної сесії Венеціанської комісії було розглянуто також проект висновку щодо проекту Закону України "про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України і суддів)", яким пропонується обмеження суддівського імунітету і депутатської недоторканності. "Венеціанська комісія схвалила надання суддям виключно функціонального імунітету (про притягнення до відповідальності за дії, вчинені в процесі виконання суддівських функцій), а також передачі повноважень з позбавлення імунітету судді від Верховної Ради України до Вищої ради юстиції", - йдеться в повідомленні.

Також Венеціанська комісія погодилася з необхідністю скасування норм про депутатську недоторканність в тому вигляді, в якому вони існують в діючій Конституції, зазначивши, що такі норми можуть бути перешкодою в боротьбі з корупцією.

У висновку комісії зазначається доцільність введення іншого, ніж депутатська недоторканність, механізму запобігання втручання в діяльність парламенту.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини