RU

У Тягнибока обіцяють обійтися 9 травня без акцій

08.05.2012, 15:10
У Тягнибока обіцяють обійтися 9 травня без акцій - Фото
В минулому році День Перемоги у Львові закінчився масовими заворушеннями (фото - EPA)
Партія Свобода 9 травня не буде проводити ніяких акцій, але простежить за недопущенням пропаганди тоталітарних ідеологій. Про це заявив керівник прес-служби Свободи Юрій Сиротюк.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, Сиротюк підкреслив: "Свобода 9 травня не проводить ніяких заходів ні у Львові, ні в Івано-Франківську, ні в якому іншому місті України. Ми вважаємо, як і кожна європейська нація, яка зазнала Другу світову війну, що ця війна на європейському континенті завершився 8 травня 1945 року. На жаль, для політиків деяких країн, які знаходяться від нас на півночі, та деяких антиукраїнських політиків Друга світова війна продовжується до цих пір ".

"Так звану перемогу в світі ніхто не святкує - це нецивілізовано, тільки тоталітарні держави святкують якусь перемогу у війні. В Європі люди відзначають День пам'яті загиблих в роки Другої світової війни", - підкреслив він, додавши, що ВО Свобода та органи влади в трьох західноукраїнських областях - Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській - проводять 8 травня Дні вшанування пам'яті жертв Другої світової війни.

"Оскільки Україна випала з європейського контексту і чомусь відзначає не поминальні дні, а дні так званої перемоги однієї імперії над іншою, але у нас все ж заборонена публічна пропаганда будь-яких проявів шовінізму, нацизму, в тому числі сталінізму - законом про Голодомор, ми стежитимемо за тим, щоб не було прямої антидержавної пропаганди, пропаганди тоталітарних ідеологій ", - заявив свободівець.

"Якщо в цьому році влада не буде влаштовувати провокацій у Львові, Івано-Франківську, Тернополі чи де-небудь в Україні, то все буде спокійно й тихо, люди будуть мати можливість спокійно піти і покласти квіти до будь-якого місця поховання або місця слави будь-якої людини, яка загинула в роки Другої світової війни ", - додав він.

У той же час, за словами Сиротюка, є рішення Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської обласних рад, "щоб це вшанування пам'яті жертв не перетворювалося знову в відверті прояви українофобії". "Будемо стежити, щоб завтра при проведенні якихось офіційних заходів не було знову портретів Сталіна, кривавих червоних прапорів, тобто за виконанням законних розпоряджень органів місцевого самоврядування", - заявив Сиротюк.

Коментуючи інформацію, що з'явилася в ЗМІ про те, що 9 травня проросійські організації мають намір замінити на горі Говерлі державний прапор України на червоне знамено, свободівець наголосив, що в даному випадку "завданням правоохоронних органів є забезпечення правопорядку в будь-якій точці України".

"Якщо буде спроба знущання над державним прапором України на Говерлі, тобто його зняття або приспускання, то це буде дуже тяжким злочином проти держави і національної безпеки. Ми сподіваємося, що Служба безпеки і співробітники МВС не дозволять здійснитися цього злочину. В іншому випадку ми будемо змушені реагувати, щоб відповідний начальник міліції або керівник Служби безпеки понесли особисту відповідальність і подали у відставку", - сказав він.

При цьому Сиротюк також висловив упевненість в тому, що "патріотичні жителі Прикарпаття, які живуть навколо Говерли, не допустять наруги над національним прапором".

Досьє на ВО Свобода
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини