RU

У Тимошенко виявлені тілесні ушкодження, - Карпачова

25.04.2012, 11:54
У Тимошенко виявлені тілесні ушкодження, - Карпачова - Фото
Ніна Карпачова
У екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко встановлено наявність тілесних ушкоджень. Її конвоювання з Качанівської виправної колонії в лікарню Укрзалізниці 20 квітня може розцінюватися як тортури. Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, про це сьогодні на брифінгу заявила омбудсман Ніна Карпачова.

Нагадаємо, екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко 20 квітня оголосила голодування в Качанівській виправній колонії після того, як до неї нібито застосували фізичну силу для перевезення до лікарні Укрзалізниці.

Карпачова повідомила, що вчора за її дорученням її представник Сергій Кудрук без попередження відвідав Качанівську колонію. У присутності начальника Качанівської колонії Юлія Тимошенко дала згоду на зовнішній огляд місць тілесних ушкоджень.

"Під час зовнішнього огляду було встановлено наявність синців на передпліччі, ділянці ліктьового суглоба правої руки, а також значного розміру синяка в правій паховій ділянці живота", - сказала вона.

"Конвоювання Юлії Тимошенко, таким чином, є жорстоким поводженням з укладеною і може бути розцінено як тортури, відповідно до статті 3 Європейської конвенції з прав людини, Конвенцією ООН проти катувань, а також Інструкцією з організації охорони кримінально-виправних установ закритого типу", - заявила Карпачова.

"З тюремної камери, де я знаходилася, вивели мою сусідку, і через деякий час після цього до мене зайшли троє людей міцної статури. Вони підійшли до мого ліжка, накинули на мене простирадло і почали втрьох стягувати мене з ліжка, застосовуючи грубу фізичну силу. Від болю і відчаю я як могла почала захищатися і отримала через простирадло сильний удар кулаком в живіт. Мені скрутили руки і ноги, підняли і потягли в простирадлі на вулицю. Я думала, що настали останні хвилини мого життя. Від нестерпного болю в спині і страху я почала кричати і кликати на допомогу, але ніякої допомоги я не отримала. В певний момент від страшного болю я просто відключилася і прийшла в себе вже в лікарняній палаті ", - написала Тимошенко про цей інцидент в листі.

Європейська комісія зажадала від української влади пояснити, що відбувається з екс-прем'єром: "Ми в терміновому порядку чекаємо роз'яснення від української влади про ситуацію з Тимошенко і наполягаємо на тому, щоб відповідна і незалежна людина і її адвокат отримали до неї строковий доступ на досить тривалий період ".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини