RU

У Свободі хочуть саджати у в'язницю за утиск української мови

25.03.2013, 17:59
У Свободі хочуть саджати у в'язницю за утиск української мови - Фото
Ірина Фаріон
Народний депутат з фракції ВО Свобода Ірина Фаріон пропонує ввести кримінальну відповідальність за "умисні дії, спрямовані проти державної мови, функціонування якого встановлено Конституцією України". Такі дії парламентарій пропонує карати обмеженням волі на строк до 3 років або позбавленням волі на строк до 5 років. Відповідний законопроект, зареєстрований у парламенті 21 березня, оприлюднений на сайті Верховної Ради.

У пояснювальній записці говориться: "Посягання на державну мову спотворює конституційні вимоги і несе реальну загрозу національним інтересам України. Такі дії слід кваліфікувати як замах на конституційний устрій".

Законопроект пропонує доповнити Кримінальний кодекс України статтею 111-1 "Дії, спрямовані проти державної мови".

"Умисні дії, вчинені з метою витіснення державної мови з інформаційного простору, звуження сфери його функціонування на території України, заборона або обмеження прав на вільне його використання, створення штучних умов для домінування іноземної мови у сфері комунікацій, інформаційних систем, інформаційної власності, у державних і комунальних дошкільних закладах, загальноосвітніх закладах, середніх спеціальних і вищих навчальних закладах, публічне приниження державної мови, яке завдало істотної шкоди національним інтересам чи несе реальну загрозу національній безпеці України, - караються обмеженням волі терміном до 3 років або позбавленням волі на той самий строк" , - пропонує Фаріон.

"Ті ж дії, вчинені особою, яка є представником державної влади або органів місцевого самоврядування, або повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, інтернету, кіно- та фото-продукції, публічної реклами або з'єднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, або поєднані з насильством або погрозами - караються обмеженням волі терміном від 3 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк ", - сказано в законопроекті.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла ініційований  Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики" в липні 2012 року. У серпні президент Віктор Янукович підписав закон. Документ набув чинності 10 серпня, він значно розширює сферу застосування російської мови, передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. Одеська обласна та міська ради, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Севастопільська, Дніпропетровська, Луганська та інші міськ- і облради ухвалили рішення про визнання російської мови регіональною. Регіональною у багатьох населених пунктах також стала угорська і ряд інших мов нацменшин.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Досьє на Ірину Фаріон
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини