RU

У США і ЄС критикують передвиборну ситуацію в Україні

25.10.2012, 13:46
У США і ЄС критикують передвиборну ситуацію в Україні - Фото
Хілларі Клінтон (фото - ЕРА)
Державний секретар США Гілларі Клінтон і верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон опублікували в The New York Times статтю, в якій висловлюють стурбованість у зв'язку із ситуацією і виборами в Україні.

Клінтон і Ештон наголошують, що майбутні на цих вихідних парламентські вибори в Україні стануть "лакмусовим папірцем" в питанні стану демократичних інститутів і забезпечення дотримання основних свобод в країні. "Зараз в Україні є певні тривожні тенденції, які підтверджуються останніми проміжними доповідями місії зі спостереження за виборами Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ", - сказано в повідомленні.

"Ми стурбовані повідомленнями про використання адміністративного ресурсу на користь кандидатів від правлячої партії і труднощі, з якими стикаються деякі ЗМІ. Крім того, ми стурбовані продовженням практики проведення Центральною виборчою комісією закритих зустрічей перед своїми засіданнями і відсутністю представників деяких політичних партій у дільничних виборчих комісіях. Поширення серед виборців фінансових або матеріальних заохочень - це ще одне явище, яке потрібно розслідувати й зупинити", - підкреслюється в статті.

Клінтон і Ештон також шкодують, що лідери опозиції, через засудження їх під час судових процесів, "які не відповідали міжнародним стандартам", позбавлені права участі в парламентських виборах. "Український уряд має вжити заходів щодо цих вибіркових переслідувань, в тому числі у справі колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко та інших колишніх високопоставлених чиновників", - заявили вони.

У США і ЄС чекають від президента України Віктора Януковича і його уряду реакції на ці занепокоєння. "Особливо це стосується забезпечення дотримання права на участь у політичному житті та доступу всіх кандидатів до ЗМІ", - резюмували політики.

У повідомленні нагадується, що Європейський Союз і Україна завершили переговори щодо амбітної угоди про асоціацію, яка буде регулювати політичне зближення і економічну інтеграцію країни з ЄС, у тому числі шляхом створення глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі. "Це дозволило б українським підприємствам вийти на 500 мільйонів споживачів в ЄС та просунуло б Україну на шляху до сучасної європейської демократії", - впевнені вони.

Однак Клінтон і Ештон наголошують, що втілити в життя ці масштабні проекти ЄС зможе лише в тому випадку, якщо українська влада буде "поважати демократичні права свого народу, в тому числі свободу слова, свободу участі в політичному житті, свободу зібрань та свободу преси, а також коли верховенство права отримає постійну основу і буде відбуватися прогрес у реформах в цілому ".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини