RU

У США пропонують розширити список Магнітського і згадують Україну

17.01.2014, 10:47
У США пропонують розширити список Магнітського і згадують Україну - Фото
53f276bf27ee843d8c8d86da0b254783.jpg
Сенатори Джон Маккейн і Бен Кардін представили законопроект розширення дії так званого закону Магнітського на весь світ і прийняти документ під назвою Global Human Rights Accountability Act. Про це йдеться в повідомленні на сайті сенатора- демократа Бена Кардіна.

"Свобода відвідувати США і мати доступ до нашої фінансової системи, включаючи національну валюту, є привілеями, які не повинні поширюватися на тих, хто порушує базові права людини і принципи верховенства права. Грубі порушники прав людини від Зімбабве до України, від Гондурасу до Папуа-Нової Гвінеї попереджаються, що вони не зможуть уникнути відповідальності за свої вчинки навіть тоді, коли їх власні країни продовжують діяти", - йдеться в повідомленні.

Законопроект зобов'язує президента США "оприлюднити і оновлювати перелік всіх іноземних громадян, які, на думку президента, на основі достовірних свідчень, що відповідає за позасудові вбивства, тортури та інші порушення прав людини скоєні проти осіб, які виступають за просування прав людини, викривають незаконну діяльність членів уряду".

Нагадаємо, Державний департамент США вчора відреагував на прийняття Верховною Радою законів, які істотно обмежують громадянські права і свободи громадян і заявив про те, що суть вчорашніх дій парламенту заставляє сумніватися у відданості Києва демократичним нормам.

У список Магнітського входить 18 росіян, яким заборонений в'їзд в США з квітня 2013 року. Жодна високопоставлена ​​російська персона в списку не значиться. Російський бухгалтер і аудитор Сергій Магнітський працював у консалтинговій компанії Firestone Duncan. Він помер у СІЗО в Москві в 2009 році. До арешту розслідував обставини багатомільярдного розкрадання з російського бюджету. Його смерть в ізоляторі викликала значний суспільний резонанс і стала приводом для прийняття в США закону, що вводить санкції відносно осіб, імовірно, причетних до його смерті.

Читайте також - Надзвичайний стан в профіль: 10 законів, які змінюють Україну
 
Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини