У справі Савченко з'явилося ще одне підтвердження її алібі

28.07.2015, 16:28
У справі Савченко з'явилося ще одне підтвердження її алібі - Фото
Надія Савченко (фото - EPA)

Слідство прийшло до висновку, що час створення файлів відеозапису допитів Савченко було змінено штучно

У справі Надії Савченко з'явився новий доказ її алібі. Про це заявив адвокат Надії Ілля Новиков журналістам на прес-конференції в Києві, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Він зазначив, що йдеться про відео допиту Надії терористами. Відео записано терористом Єгором Російським, уродженцем Ухти, який приїхав воювати в Україну. На суді він дав свідчення, що Савченко потрапила в полон після години дня. І, таким чином, могла коригувати вогонь під час обстрілу після 11 ранку.

Слідство прийшло до висновку, що по відеозаписах неможливо визначити, коли Надія потрапила в полон, так як таймер був збитий. Минулого тижня захист отримав попередні висновки експертизи в Києві.

Відповідно до цих результатів, час створення файлів відеозапису було змінено штучно. Дані в структурі файлів дозволяють визначити черговість їх запису, а також час, через який один файл був записаний після іншого. За кутом падіння тіні на одному з кадрів експерти визначили час його запису. По таблиці співвідношення файлів експерти встановили, що Надія була в полоні вже в половині 11-го ранку.

Новиков також повідомив, що Генпрокуратура України сьогодні може надати захисту Савченко додаткову інформацію. За словами Новикова, ця інформація навряд чи вплине на російський суд, але зробить істотний вплив на сприйняття цієї справи у світі. Що це за інформація - Новиков не уточнив. Відповідаючи на питання, чи йдеться про намір Генпрокуратури пред'явити звинувачення всім причетним до викрадення Надії Савченко, Новиков сказав, що не буде ні спростовувати, ні підтверджувати цю інформацію.

Також Новиков нагадав, що раніше основним доказом захисту Савченко були дані телефонного білінгу, відповідно до яких на час проведення обстрілу Савченко вже перебувала в полоні. В той же час, російське слідство провело експертизу, висновок якої показав, що дане алібі не є вичерпним, оскільки найближча до місця знаходження Савченко антена була пошкоджена. "Відповідно до теорії російських експертів, це могло призвести до того, що телефон підключався до однієї з антен в Луганську. Максимальна дальність антен стільникового зв'язку становить 35 кілометрів. Російські експерти з цього зробили висновок, що теоретично і технічно телефон підключався до антени в центрі Луганська, а насправді перебував за п'ять кілометрів звідти", - сказав він.

Новиков зазначив, що захист перевірив дану інформацію. "Українські фахівці, працівники двох провідних компаній стільникового зв'язку України, на цьому тижні завершили підготовку висновків, які аналізують російський  експертний висновок, і вони його повністю спростували. Первісна версія захисту про те, що білінг телефону Савченко є вичерпним алібі, підтверджується. Нам докладно пояснили, чому точка зору, на яку спиратиметься російське звинувачення, неспроможна", - додав він. Новиков також повідомив, що ці експертні висновки будуть оприлюднені одразу після того, як по них буде прийнято процесуальне рішення суду. Він припустив, що, швидше за все, суд не дозволить захисту використовувати ці дані в процесі.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить