RU

У справі проти Тимошенко допитають екс-губернатора Щербаня

18.02.2013, 17:39
У справі проти Тимошенко допитають екс-губернатора Щербаня - Фото
Сергій Власенко (фото - byut.com.ua)
Ув'язнена колишній прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко вимагає забезпечити її доставку до Апеляційного суду Києва для участі в допиті екс-голови Донецької облдержадміністрації Володимира Щербаня - свідка у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня, повідомив захисник екс-прем'єра Сергій Власенко.

"Сьогодні Юлія Володимирівна написала на адресу Печерського районного суду міста Києва на ім'я судді Медушевської заяву: "Вимагаю забезпечити мою доставку в суд для участі в допиті свідка... незважаючи на мою важку хворобу. Вимагаю повідомити мені час прибуття конвою для перевезення мене до Апеляційного суду міста Києва, в засідання, яке відбудеться 19.02.2013 р. о 10 годині ", - сказав Власенко на брифінгу після зустрічі з екс-прем'єром у понеділок, передає Інтерфакс-Україна.

Він нагадав, що Тимошенко не перший раз вимагає забезпечити їй можливість особисто брати участь у допитах свідків у рамках досудового слідства у справі про вбивство Щербаня, проте жодного разу її вимога не була задоволена.

Власенко підкреслив, що крім заяв, написаних власноручно Тимошенко, її вимога забезпечити доставку в Київ підтверджує і відеозапис, оприлюднений на сайті Державної пенітенціарної служби (ДПтС) 14 лютого. У той же час він критично відгукнувся про акти щодо відмови Тимошенко від етапування, складених працівниками ДПтС.

"Жодним законом складання таких актів не передбачено. Жодним законом не передбачено відмову ув'язненої людини від доставки до суду, але вони думають: 10 раз напишемо на чорне біле і, може, воно змінить колір... Це абсолютно аморальна технологія, яка не має жодного аналога в історії. Якщо людина вимагала, щоб його доставили до суду, його навіть в 37-му році доставляли до суду ", - сказав Власенко.

Захисник не зміг спрогнозувати, чи буде доставлена ​​Тимошенко до Апеляційного суду Києва у вівторок.

На його думку, допит свідків у справі Щербаня у відсутності Тимошенко свідчить про порушення права екс-прем'єра на захист.

"Такими діями влада грубо порушується право Юлії Володимирівни Тимошенко на захист, порушуються права захисників. Я хочу нагадати, що у нас проходить тільки досудове слідство у справі. Це не слухання у справі. Це допит свідка на стадії досудового слідства. І стаття 225 (КПК ) чітко говорить, що це можливо робити тільки в декількох випадках: якщо є підстави вважати, що свідок з якихось причин не доживе до суду - припустимо, важка хвороба, або якщо є дані, які сьогодні говорять про те, що на свідка здійснюється тиск... Я не бачу підстав, які змушують наслідок допитувати завтра пана Щербаня, Володимира Щербаня", - сказав Власенко.

Він нагадав також, що два попередні свідка, допитаних у суді по справі Щербаня, не повідомляли про отримання погроз, а також висловили готовність у випадку необхідності дати свідчення під час судового процесу при розгляді справи по суті.

За його словами, захист отримав доступ до матеріалів допиту Володимира Щербаня тільки в понеділок вдень. "Захисту дають по суті один день на підготовку. Захист зміг отримати сьогодні матеріали справи, якщо не помиляюся, близько першої години дня. Природно, я їх Юлії Володимирівні не зміг передати, тому що їх отримали в Києві, а я в цей час був у неї . Ми не змогли з нею обговорити питання допиту В.Щербаня. Захист і звинувачення знаходяться в принципово різному становищі", - сказав Власенко.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини