RU

У середу Європарламент розгляне ситуацію в Україні

11.03.2013, 11:30
У середу Європарламент розгляне ситуацію в Україні - Фото
Фото: ЕРА
У середу, 13 березня, Європейський парламент на своєму засіданні планує розглянути ситуацію в Україні. Про це повідомили в прес-службі Європарламенту.

В обговоренні українського питання планує взяти участь верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президент Європейської комісії Кетрін Ештон.

В кінці минулого тижня джерела в Європарламенті поінформували, що європейські чиновники планують обговорити ситуацію з позбавлення депутатського мандата захисника Юлії Тимошенко у кримінальних справах Сергія Власенка. Очікується, що Ештон виступить із заявою, після чого пройде дискусія без прийняття резолюції.

Ініціатором українського питання стала Європейська народна партія, яка внесла його до порядку денного в четвер у Брюсселі в рамках конференції президентів (керівний орган Європарламенту, до складу якого входять президент, віце-президенти парламенту і президенти парламентських груп) за прискореною процедурою. "Це було зроблено після того, як стало відомо про рішення суду, яким Сергія Власенка позбавили депутатського мандата", - розповіло історію виникнення українського питання джерело.

Крім того, в той же день - середу - відбудеться засідання делегації Європарламенту по зв'язках з Україною, в рамках якого буде обговорюватися порядок денний Комітету співробітництва Україна-ЄС, запланованого на 5 квітня в Києві. Делегацію Європейського парламенту очолює депутат від Польщі Павел Коваль.

Нагадаємо, раніше Вищий адміністративний суд України позбавив Власенка депутатських повноважень за сумісництво. Суд прийшов до висновку, що, захищаючи Тимошенко, депутат виконував функції адвоката.

Голова делегації Європарламенту зі співпраці з Україною Павло Коваль заявив із цього приводу: "Я глибоко стурбований позбавленням депутатського мандата Сергія Власенка і недавніми судовими процедурами, які позбавляють парламентських місць Павла Балогу і Олександра Домбровського, обраних на парламентських виборах в жовтні минулого року. Ця ситуація в черговий раз викликає стурбованість через виборче використання судової системи в Україні".

Досьє на Сергія Власенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини