RU

У РФ висміяли висновки "експертів" про роль ВСУ в теракті з MH17

13.05.2015, 16:01
У РФ висміяли висновки
Фото: EPA

Опублікована 6 травня доповідь анонімних "експертів" про обставини аварії рейсу MH17 малайзійських авіаліній, збитого 17 липня 2014 року в небі над окупованою Донецькою областю, є фейком, навмисною фальсифікацією, але вона більш високої якості, ніж попередні. Про це заявив російський незалежний експерт і авіаконструктор Марк Солонін, чий коментар опубліковано на сайті Новой газеты.

"Загадкові експерти демонструють знайомство з вельми специфічною термінологією ("годограф розподілу осколкового потоку"), обговорюють (що не мають ні найменшого відношення до справи і ніяк далі в доповіді не враховані) відмінності бойових частин 9Н314 від 9Н314М і навіть згадують "результати моделювання, проведеного на стенді заводу-виготовлювача ракет". Доповідь проілюстрована графічними матеріалами (фотографії, схеми) в кількості 39 штук, більша частина яких також не має ні найменшого відношення до аргументів і висновків авторів доповіді", - відзначає Солонін.

У РФ висміяли висновки "експертів" про роль ВСУ в теракті з MH17

Експерт наголошує: серед 39 представлених у доповіді ілюстрацій немає правильної (з погляду авторів доповіді) схеми накладення осколкового потоку на силует літака: всі неправильні є, а правильної немає. "По-друге, "експерти" не вважали за потрібне хоч якось прокоментувати точку зору інших "експертів", включаючи офіційних представників Генштабу російської армії, чия точка зору ("Боїнг" збитий українським бойовим літаком) була безальтернативно представлена в державних ЗМІ протягом 10 місяців", - додав він.

Висновки, до яких ведуть читача "експерти", наступні:

- "Боїнг" був збитий ракетою ЗРК "Бук";
- Геометрія розташування пробоїн в корпусі "Боїнга" достеменно відома "експертам", і на підставі цієї геометрії можна зробити однозначний висновок про місце старту зенітної ракети;
- Єдино можливою точкою, з якої була запущена ракета, що збила "Боїнг", є селище Зарощенське Донецької області;
- В районі цього селища 17 липня 2014 року перебував ЗРК "Бук" української армії.

Натисніть для збільшення

У РФ висміяли висновки "експертів" про роль ВСУ в теракті з MH17

"З першим пунктом висновків я повністю згоден... Почнемо з останнього, він же - найголовніший. У дні липня 2014 року, які нас цікавлять, і населений пункт Зарощенське (7 км південніше Шахтарська), і населений пункт Сніжне знаходилися на території, яку контролювали сепаратисти, причому Зарощенське знаходилося в глибині цієї території. Для того щоб переконатися в цьому, досить поглянути на карти-схеми бойових дій, які регулярно публікувалися (і публікуються донині) Інформаційно-аналітичним відділом РНБО України... Карта штабу АТО від 14 липня особливо цінна тим, що вона була опублікована 15 липня, тобто за два дні ДО катастрофи "Боїнга", так що ймовірність навмисної "підгонки під бажаний результат" виключається повністю", - пише експерт. При цьому він припустив, що фактична територія, контрольована проросійськими бойовиками, в той день могла бути ще більше, і, відповідно, Зарощенське знаходилося ще східніше лінії фронту, далі від контрольованої українською армією території.

У РФ висміяли висновки "експертів" про роль ВСУ в теракті з MH17

У РФ висміяли висновки "експертів" про роль ВСУ в теракті з MH17

"А тепер поглянемо на те, як анонімні "експерти" доводять наявність українського "Бука" в районі Зарощенського. Вони публікують 6 фотографій, отриманих від космічної розвідки МО РФ. Перша фотографія: "Пускові установки ЗРК БУК-М1 "8 км півн.- зах. Луганськ". Це що, гумор такий? При чому тут Луганськ? Це ж в іншій області... Друга фотографія: "Радіолокаційні станції ППО, 5 км півн. Донецьк". Де Донецьк, де Шахтарськ... і де Зарощенське? Нарешті, на п'ятій фотографії - разюче відрізняється за виглядом і кольором від перших чотирьох - відзначені дві мікроскопічні, позбавлені будь-яких розмірів і форми, білясті точки. Напис стверджує, що це пускові установки "Бук". На шостій фотографії взагалі нічого немає, і напис пояснює, що нічого немає тому, що "Буки" відстрілялися і уповзли; вигорілої землі і слідів гусениць (а установка важить 32 тонни!) на фотографії також немає", - констатує Солонін.

"Панове хороші, от з цими крапочками ви маєте намір йти до суду? Ви розумієте різницю між європейським судом і глядачами Першого каналу російського телебачення?" - додав він.

При цьому експерт вказує на відсутність практичної необхідності приганяти "Бук" в Зарощенське, тому що саме в районі Сніжного розташування ЗРК з великою досяжністю по висоті "мало ясний тактичний сенс". "У середині липня там, в районі Саур-Могили, Маринівки, йшли запеклі бої; українська армія спробувала обхідним маневром відрізати терористів від кордону, тобто від постачання з російського "військторгу", а противник успішно різав лінії комунікації українських військ, створюючи локальні "котли" оточення. Розмістивши в районі Сніжного ЗРК, "сепаратисти" отримували можливість збивати транспортні Іл-76, що йдуть на висоті, недоступній для ПЗРК, тобто в кінцевому підсумку перешкодити постачанню з повітря оточених українських частин", - наголосив авіаконструктор .

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини