RU

У Раду внесено законопроект, що дозволяє богослужіння на Майдані

15.01.2014, 17:39
У Раду внесено законопроект, що дозволяє богослужіння на Майдані - Фото
371237e70b66cccfcce3bbb23e8dcb06.jpg
Сьогодні до Верховної Ради України внесено і зареєстровано законопроект №3868-1 "Про свободу совісті та релігійні організації" (щодо забезпечення права релігійних організацій і громадян на безперешкодне проведення релігійних обрядів і церемоній).

Авторами документа виступили народні депутати Ігор Васюник, Степан Кубів, Михайло Хміль, Лілія Котеляк  Степан Курпіль, Іван Стойко, Андрій Парубій (Батьківщина) і Михайло Блавацький (Свобода).

У проекті закону, оприлюдненому на сайті парламенту, пропонується без перешкод дозволяти релігійним організаціям здійснювати богослужіння в місцях "мирних зібрань громадян", а також на "зустрічах з народними депутатами і з ініціативи народних депутатів".

Частину п'яту Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" пропонується викласти в такій редакції: "У інших випадках публічні богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії проводяться за умови завчасного повідомлення відповідної місцевої державної адміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради не пізніше, ніж за сорок вісім годин", - йдеться в тексті закону.

У документі прописано, що закон після прийняття Радою набирає чинності з дня його опублікування. Кабміну депутати доручають протягом трьох місяців привести всі підзаконні акти у відповідність з новими вимогами документа.

Нагадаємо , раніше нардеп з фракції Партії регіонів Анна Герман внесла законопроект про визнання права українців здійснювати богослужіння в будь-якому місці. Також політик запропонувала створити Держкомітет з питань релігії.

13 січня глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав заявив про загрозу припинення діяльності цієї релігійної організації з боку Міністерства культури у зв'язку з тим, що представники церкви беруть участь в акціях протесту проти влади на Майдані.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини