RU

У Раді з'явився законопроект про вибори президента 30 березня

10.01.2014, 15:59
У Раді з'явився законопроект про вибори президента 30 березня - Фото
Олександр Бригинець
Вибори президента України згідно Конституції і 1996, і 2004 року мають відбутися в 2014 році. Про це заявив народний депутат від Батьківщини Олександр Бригинець, який зареєстрував у Верховній Раді проект постанови про призначення чергових виборів президента на 30 березня 2014.

Бригинець зазначив, що згідно Конституції 1996 року вибори президента мають бути призначені в останню неділю березня п'ятого року повноважень, а за Конституцією 2004 року, скасованої через Конституційний суд, - в останню неділю жовтня 2014 року.

"Мені складно сказати, яка з конституцій більш діюча, але одна з них точно діє. Так от ця Конституція, яка мені в принципі не подобається, але сьогодні діє, передбачає, що вибори президента повинні пройти в останню неділю березня п'ятого року повноважень, тобто 30 березня 2014 року. Дійсно, в цій Конституції є перехідні положення, які передбачають порушення Конституції, тобто проведення виборів під час шостого року повноважень. Але абсолютно зрозуміло, що порушувати Конституцію навіть заради того, щоб дати Януковичу зайвий рік повноважень, не потрібно. Тому, я і багато людей на Майдані, в тому числі юристів, заявляємо, що вибори мають пройти так, як це передбачає Конституція, а не то зміни, які було внесено Радою після торгів з Януковичем. Друга частина - це Конституція, яка була неправомірно скасована, але з юридичної точки зору продовжує бути діючою. Ця Конституція передбачає вибори президента в п'ятий рік повноважень в останню неділю жовтня. Таким чином, вибори повинні відбутися десь між цими двома періодами", - сказав він.

На питання, чи підтримає Верховна Рада його проект постанови про призначення виборів на 30 березня, Бригинець відповів, що представники опозиційних фракцій вже оголосили про таку підтримку . Що стосується депутатів від партії регіонів, то вони, за його словами, перебувають під постійним тиском. "Але немає жодних гарантій того, що в якийсь момент вони не проігнорують цей тиск", - зазначив Бригинець.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини