RU

У Раді пропонують провести позачергові парламентські вибори

27.01.2014, 15:17
У Раді пропонують провести позачергові парламентські вибори - Фото
36961491f08db393c40a86555d752fcf.jpg
Народний депутат фракції Партії регіонів Микола Рудьковський зареєстрував проект постанови про проведення позачергових виборів до Верховної Ради та органів місцевого самоврядування.

Автор документа рекомендує президенту після вступу змін до Конституції України щодо переходу до парламентсько-президентської форми правління і введення адміністративної реформи призначити позачергові вибори до Верховної Ради України, а також до органів місцевого самоврядування.

"На сьогодні в суспільстві є консенсус з врегулювання суспільно-політичної кризи шляхом проведення конституційної реформи з переходом до парламентсько-президентської республіки, яка передбачає розширення повноважень Верховної Ради та органів місцевого самоврядування щодо формування центральних і місцевих виконавчих, - йдеться в пояснювальній записці.

За словами Рудьковського, метою прийняття постанови є зменшення напруги в суспільстві, зменшення факторів, які сприяють ескалації насильства, а також - забезпечення прав і свобод людини.

Як відомо, одна з вимог опозиції - повернення до Конституції від 2004 року. Після чергового раунду переговорів влади та опозиції перший заступник голови Адміністрації президента Андрій Портнов заявив, що влада погодилася на створення робочої групи, яка запропонує зміни до законодавства про референдум і ,можливо, через такий механізм змінити українську Конституцію.

Нагадаємо, вчора про своє бажання виступити в ролі миротворців у затяжному конфлікті між владою і Майданом заявили ряд народних депутатів, що сформували в Раді нову групу. 17 депутатів більшості підтримали питання відставки Кабінету міністрів і скасування скандальних законів, прийнятих парламентом 16 січня. У їх числі Володимир Литвин, Ігор Єремєєв, Валерій Мошенський, Віктор Тимошенко, Леонід Сергієнко, Степан Івахів, Сергій Мартиняк, Сергій Лабазюк, Віктор Пилипишин, Михайло Поплавський, Віктор Балога, Василь Петьовка (всі - позафракційні), Владислав Атрошенко, Микола Рудьковський, Юрій Благодир, Катерина Ващук, Юрій Шаповалов (члени фракції Партії регіонів).

Завтра відбудеться позачергове засідання Верховної Ради. За словами спікера Володимира Рибака, планується розглянути ситуацію в країні і шляхи виходу з політичної кризи.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини