RU

У Раді назріває бунт мажоритарників

03.07.2013, 11:27
У Раді назріває бунт мажоритарників - Фото
Петро Порошенко
Про це заявив позафракційний народний депутат Петро Порошенко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Порошенко підкреслив, що після сьогоднішньої заяви спікера Володимира Рибака будь-який з депутатів-мажоритарників за рішенням суду може бути позбавлений мандата. Це, на думку Порошенка, веде до знищення парламентаризму. "Про які євроінтеграційні устремління ви сьогодні говорите, коли закликаєте голосувати сьогодні за ряд євроінтеграційних законів, а оголошенням голови Верховної Ради (про позбавлення мандатів Олександра Домбровського і Павла Балоги, - ред.) створюєте додаткові, дуже серйозні перешкоди для підписання в листопаді у Вільнюсі угоди про асоціацію?" - заявив він.

Прошенко також поцікавився, "якого біса" Рибак збирається виконувати дане рішення суду і при цьому не виконує попереднього рішення Вищого адміністративного суду, яким Домбровського і Балогу визнано народними депутатами України.

Порошенко підкреслив, що в такій ситуації, відповідно до законодавства, голова Верховної Ради повинен направити до Верховного суду два взаємовиключних судових рішення, і тільки Верховний суд може прийняти остаточне рішення з даного питання.

"Я впевнений, що на сьогоднішній день створюються надзвичайно серйозні підстави для того, щоб знову заблокувати роботу Верховної Ради. Більшість позафракційних народних депутатів, які представляють мажоритарні округи України, прийняли рішення, що поки не буде дезавуйована заява голови Верховної Ради і справу не буде направлено до Верховного суду, ми не будемо брати участі в цьому знущанні над Конституцією, законодавством України та українським парламентом", - заявив він.

По завершенні виступу народних депутатів і прийняття присяги члена Вищої ради юстиції Олександром Лавриновичем спікер Рибак оголосив півгодинну перерву на вимогу двох фракцій - УДАР і Батькиівщина .

Зазначимо, що депутата Домбровського відносять до неформальної групи Порошенка в парламенті - обидва депутати з Вінниці.

Нагадаємо, сьогодні спікер Рибак доручив вилучити картки для голосування у депутатів Балоги і Домбровського.

8 лютого Вищий адміністративний суд України прийняв рішення позбавити депутатських повноважень двох народних депутатів - позафракційного Домбровського, обраного у Вінницькому окрузі N11 і Павла Балогу, обраного в окрузі N71 на Закарпатті. Цим же рішенням суд зобов'язав ЦВК провести повторні вибори на цих двох округах.

11 червня Окружний адміністративний суд Києва зобов'язав спікера Рибака позбавити народних депутатів своїх посвідчень. Автором позовів був є колишній депутат від опозиції Юрій Кармазін.

Досьє на Олександра Домбровського

Досьє на Павла Балогу

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини