RU

У Раді хочуть заборонити рекламу презервативів

24.04.2013, 14:44
У Раді хочуть заборонити рекламу презервативів - Фото
Автор ідеї - Василь Пазиняк (фото - zaxid.net)
Народний депутат від ВО Батьківщина, член комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Василь Пазиняк зареєстрував у парламенті законопроект № 2823 "Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (щодо врегулювання деяких питань розміщення реклами)". Документом, зокрема, пропонується заборонити повсюдну рекламу по темі безпечного сексу.

Законопроектом, опублікованими на сайті Ради, передбачено, що "реклама, яка містить відомості про засоби контрацепції та продукції сексуального характеру, розміщується у спеціалізованих закладах, медичних закладах та аптеках".

У пояснювальній записці до документа автор аргументує необхідність прийняття закону "надмірністю негативної реклами та реклами, що викликає у дітей далеко не дитячі питання".

"Під впливом подібної інформації підсвідомо у людини може розвиватися депресія, нав'язливі стани, що в свою чергу може призводити до ослаблення організму. Людина з пригніченим емоційним станом більше схильна до ризику захворювань. Особливо це стосується вагітних жінок і дітей. Необхідно захистити їх від думок про смерть, інвалідність та суїцид", - сказано в записці.

У фонді Олени Пінчук АнтиСНІД заявили, що прийняття такого закону призведе до різкого сплеску епідемії ВІЛ/СНІДу. "У 2012 році більше половини українців, у яких була виявлена ​​ВІЛ-інфекція, отримали її через незахищений секс. З 2008 року статевий зв'язок є основним шляхом передачі вірусу імунодефіциту в Україні. Більшість випадків інфікування ВІЛ сьогодні реєструються у молодих людей до 25 років - це найбільш сексуально активна частина населення. У перспективі ця заборона призведе до ще більшої смертності від СНІДу, яка за останні 8 років зросла в нашій країні на 70%", - зазначили у фонді.

Василь Пазиняк був обраний до Верховної Ради сьомого скликання як висуванець від Батьківщини по виборчому округу № 122 (Львівська область). До обрання проживав у с. Завадів Яворівського району Львівської області, на момент обрання був безпартійним, працював асистентом кафедри дитячої хірургії Львівського національного медуніверситету ім.Данила Галицького. Був депутатом Львівської облради кількох скликань, в одному з них входив у фракцію Наша Україна. На президентських виборах 2010 року був довіреною особою кандидата Віктора Ющенка у Яворівському районі.

Опоненти дорікають Пазиняка не тільки в підтримці позиції Ющенка, а й в приналежності до багатьох політичних сил, що сам Пазиняк спростовує, зазначаючи, що належав лише до однієї партії - Наша Україна. Рух ЧЕСНО порушень критеріїв доброчесності Пазиняка не виявив.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини