RU

У Путіна вважають, що мовний закон піде на користь Україні

02.07.2012, 18:01
У Путіна вважають, що мовний закон піде на користь Україні - Фото
Сергій Іванов (фото - ЛІГАБізнесІнформ)
Прийняття Верховною Радою України закону, що розширює сферу застосування російської мови, піде на користь країні та її громадянам. Про це журналістам в Києві заявив голова Адміністрації президента Росії Сергій Іванов.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, Іванов підкреслив: "Я вважаю, що це піде на користь самій Україні та її громадянам, її людям ... Будь-яка різноманітність, в тому числі й мовна - це плюс і благо для будь-якого суспільства, для будь-якої країни" .

Нагадаємо, 24 травня в залі засідань Верховної Ради після дебатів щодо законопроекту про основи мовної політики, внесеного народними депутатами фракції Партії регіонів Вадимом Колесніченком та Сергієм Ківаловим, сталася бійка між народними депутатами. В результаті цей документ все-таки був прийнятий у першому читанні.

Сьогодні спікер Володимир Литвин заявив, що законопроект про мови в другому читанні на цьому тижні розглядатися не буде. "По-перше, він не підготовлений, по-друге, він викликає політичне протистояння і протидію. Це дві причини, достатні для того, щоб не розглядати це питання", - сказав він.

Литвин запевнив, що даний законопроект раптово на порядку денному теж не з'явиться: "До нього більш 2 тис. поправок, комітет зараз працює над цими поправками, тому несподіванок не буде однозначно".

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заперечив Литвину: він не виключає, що Верховна Рада розгляне мовний законопроект на поточному тижні : "Якщо комітет протягом 30 днів не розгляне даний законопроект і не прийме якесь рішення, то парламент має право розглянути цей документ у сесійній залі ... Якщо ми порахуємо необхідним .., то в кінці тижня ми будемо мати право це зробити".

Скандальний законопроект Ківалова-Колесніченка N9073 передбачає, що на території України гарантується вільне використання регіональних мов, якщо ними користуються не менше 10% громадян, які населяють певну територію. За рішенням місцевих рад чи за результатами збору підписів в окремих випадках це положення може бути застосоване до мови, регіональна група якої становить навіть менше 10% населення.

Досьє на Сергія Іванова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини