RU

У Пшонки пояснили, чому відмежувалися від корупційного скандалу

02.03.2012, 12:43
У Пшонки пояснили, чому відмежувалися від корупційного скандалу - Фото
Віктор Занфіров
У Генеральній прокуратурі України продовжують наполягати, що корупція у Верховній Раді - політична, і розбиратися з нею повинні виборці, а не правоохоронні органи. Про це повідомив заступник генерального прокурора Віктор Занфіров сьогодні на прес-конференції, відповідаючи на питання кореспондента ЛІГАБізнесІнформ, чому ГПУ не зацікавилася інформацією про корупцію в парламенті.

"Я хочу ще раз підкреслити, що Генеральна прокуратура, вивчивши всі матеріали й провівши перевірку, дійшла висновку, що тут складу кримінального злочину немає. Є політична корупція, а оцінку політичній корупції дасть виборець і ви, присутні в залі журналісти", - сказав він.

Нагадаємо, 8 лютого депутат Роман Забзалюк заявив, що його формальний перехід до депутатської групи Реформи заради майбутнього (РРБ) був спеціально спланований керівництвом його фракції для з'ясування, за скільки перекуповують депутатів. "За перехід пропонується по $500 тис., а потім щомісяця йде як зарплата $20-25 тис., і, якщо хтось проявляє ініціативу брехливу по відношенню до партії Батьківщина, його додатково фінансово стимулюють", - зазначив він. Забзалюк оприлюднив касетні записи розмов лідера депутатської групи РРБ Ігоря Рибакова, в яких він вказує членам групи, як потрібно голосувати, і називає суми, які отримують депутати за те чи інше голосування.

У групі РРБ заперечують, що підкуповували депутата Забзалюка, але розповіли, що раніше він звернувся до Рибакову за допомогою, пославшись на свою нібито "дуже серйозну хворобу". Заступник лідера групи РРБ Володимир Каплієнко розповів, що депутати групи зібрали Р. Забзалюку $100 тис. на операцію в Ізраїлі.

Спікер Верховної Ради Володимир Литвин при цьому заявив, що Генеральна прокуратура повинна внести подання про позбавлення депутатських повноважень Забзалюка й Рибакова, якщо доведе їх винність у справі про підкуп.

Депутати фракції БЮТ передали 3,6 млн.грн. (еквівалент суми в $450 тис., яку отримав Забзалюк) Центру дитячої онкогематології трансплантації кісткового мозку дитячої лікарні ОХМАТДИТ.

Генпрокурор Віктор Пшонка раніше заявив, що ГПУ не буде розглядати корупційний скандал в Раді, так як він, за його словами, має політичний характер.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини