RU

У ПР розповіли, як скасувати скандальну поправку проти Кличка

24.10.2013, 16:23
У ПР розповіли, як скасувати скандальну поправку проти Кличка - Фото
Віталій Хомутиннік
Автор скандальної поправки, яка може перешкодити  Віталію Кличку на президентських виборах, хотів її відкликати, але голова профільного комітету Віталій Хомутиннік нічим не зміг йому допомогти. Про це Хомутиннік повідомив сьогодні на брифінгу.

Відповідаючи на запитання кореспондента ЛІГАБізнесІнформ, чи правда, що народний депутат Ігор Бриченко від Батьківщини подав скандальну поправку на його прохання, Хомутиннік сказав: "Я сьогодні цього народного депутата вперше побачив у своєму житті. Він підійшов і сказав: така ситуація, я повинен відкликати поправку. Я кажу: немає питань. Відразу покликав Макеєнка, голову регламентного комітету, він відразу зібрав свій секретаріат. Ми тут радилися, секретаріати регламентного комітету і нашого комітету (з питань податкової та митної політики, - ред.), яким чином депутат може відкликати поправку".

Хомутинник пояснив, що, відповідно до регламенту, вирішити питання відкликання поправки можна було тільки під час розгляду законопроекту у сесійній залі у другому читанні, і рішення з даного питання повинен був приймати сесійну залу. "Але цього не сталося, тому що трибуна була заблокована і ніхто не міг висловити свою позицію... І спікер вирішив поставити в цілому на голосування даний законопроект", - додав він.

Раніше Хомутиннік зазначив, що, на його думку, норми даного законопроекту не мають будь-якого відношення до політики, а також до будь-яких виборів. У поправках народного депутата Бриченко йдеться про специфіку обліку нерезидентів. Він також зазначив, що ситуація з цим законом вже після його прийняття обговорювалася і в кабінеті у спікера ВР, і з членами податкового комітету парламенту.

Як підкреслив Хомутинник, якщо ситуацію дійсно необхідно виправляти, це можна зробити шляхом подання нових змін до Податкового кодексу. Також комітет може визначитися з проблемних поправкам в тому випадку, якщо парламент скасує своє рішення про ухвалення змін до Податкового кодексу в цілому.

На даний момент на сайті Верховної Ради вже зареєстровано проект постанови про скасування результатів голосування 24 жовтня 2013 за проект змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків № 2054а -П за авторством позафракційного народного депутата Сергія Міщенка.

Досьє на Віталія Хомутинніка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини