RU

У ПАРЄ попереджають Януковича, що терпіння закінчується

22.05.2012, 12:58
У ПАРЄ попереджають Януковича, що терпіння закінчується - Фото
609aeca74a62cbb35b26ee05b427c27a.jpg
Президент України Віктор Янукович загнав себе в глухий кут історією з екс-прем'єром Юлією Тимошенко, і у Ради Європи закінчується терпіння - потрібно шукати вихід. Про це в інтерв'ю журналу Український тиждень заявила співдоповідачка моніторингового комітету ПАРЄ Марієтта де Пурбе-Лундін.

"Український президент на зустрічі з нами говорив про те, що він розуміє: ситуація навколо Юлії Тимошенко хмарою висить над усім, що робить Україна. Янукович повинен прийняти політичне рішення по Тимошенко, Луценко і іншим. Він повинен розуміти, що світ уважно спостерігає за Україною", - сказала вона.

За її словами, Європа вже довгий час спостерігає за всім, що відбувається в Україні.

"Я думаю, ваш президент Янукович розуміє, що він не може далі діяти в такому стилі, тому що проблема все далі поглиблюється, і треба шукати вихід", - вважає Пурбе-Лундін.

Коментуючи думку про те, що настільки гостра реакція Європи у справі Тимошенко викликана неймовірною активністю бютівських представників у високих європейських кабінетах, Пурбе-Лундін запевнила: "Ми прислухаємося до всіх. Ставши членом Ради Європи, Україна взяла на себе ряд зобов'язань, зокрема, в галузі дотримання прав людини, справедливого правосуддя і т.д. І ці обіцянки до цих пір не виконані. І коли Європа бачить, що суди є нечесними, не забезпечено рівність адвокатів і прокурорів у судах і т.д., вона розуміє, що правосуддя не є незалежним. Повірте, європейські лідери в різних країнах дуже добре інформовані про реальний стан справ. У них є посольства в Україні, які надають об'єктивну інформацію. Ми слухаємо позицію однієї сторони, позицію іншої, а правда, можливо, знаходиться десь посередині ".

Пурбе-Лундін впевнена, що українці самі зацікавлені в справедливому правосудді і в демократичних стандартах, прийнятих в Раді Європи: "Навіщо вам було ставати членами Ради Європи, якщо ви в цьому не зацікавлені? Ми не штовхаємо Україну кудись, .. адже ми вважаємо, що українська влада сама зацікавлена ​​в тому, щоб змінити ситуацію на краще. Нарешті, це потрібно не Раді Європи, це потрібно вам самим ".

"У Ради Європи закінчується терпіння стосовно України. Ми втомилися від розмов, ми чекаємо вже якихось реальних дій. Звичайно, ми хочемо допомогти вам, але я повторю: це потрібно, перш за все, вам же ... Вирішення ситуації - в руках українського президента, і існують засоби, щоб її вирішити - при наявності такого бажання ", - заявила співдоповідачка моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи.

На запитання, коли чекати наступної резолюції ПАРЄ по Україні, Пурбе-Лундін відповіла: "Безумовно, це відбудеться не в цьому році. Ми повинні дочекатися парламентських виборів в Україні, саме від того, як вони пройдуть, багато чого буде залежати. У будь-якому випадку, ми сподіваємося, що президент Янукович зможе знайти вихід з того кута, в якому він зараз знаходиться, в політичному розумінні, і в України буде хороше майбутнє в Європі ".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини