RU

У ПАРЄ "мовчки" обговорили вибори в Україні

05.09.2012, 11:15
У ПАРЄ
0aed1e2c2abcd80585ebb76294044b0b.jpg
Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) вчора обговорив ситуацію в Україні в контексті майбутніх парламентських виборів. Комітет не став стверджувати на цей рахунок якісь рекомендації асамблеї. У Партії регіонів вважають, що доповідь про ситуацію в Україні в ПАРЄ розглянуть тільки після виборів. Однак, на думку опозиції, українське питання буде піднято на сесії асамблеї набагато раніше. Про це пише  Комерсант-Україна в статті "Україну мовчки розглядають".

Газета пише, що вчора в Парижі ніяких подробиць за підсумками засідання комітету не оголошували, крім імен співдоповідачок - Марієтти де Пурбе-Лундін (Швеція) та Майліс Репс (Естонія). Було сказано лише те, що члени комітету "обміняються думками про політичні відносини в Україні".

Як стало відомо журналістам, головне питання, яке обговорювалося - легітимність майбутніх парламентських виборів. "Остання резолюція ПАРЄ щодо України була самої гострої і передбачала введення санкцій, тепер увагу асамблеї буде сконцентровано на виборчій кампанії", - розповів один з представників делегації Верховної Ради в ПАРЄ.

У той же час член постійної делегації парламенту в ПАРЄ Олексій Плотніков (Партія регіонів) сказав, що питання про ситуацію в Україні у планах комітету офіційно не значився. "Допускаю, що члени комітету могли обмінятися думками про майбутні вибори. Однак якоїсь доповіді по Україні, яка б виносилася до сесійної зали, немає - по плановому моніторингу України доповідачки звітуватимуть тільки в січні 2013 року", - зазначив він.

В опозиції стверджують, що в ПАРЄ на осінній сесії, навпаки, приділять пильну увагу Україні і, зокрема, справі Юлії Тимошенко. "Те, що вчора моніторинговий комітет ПАРЄ не прийняв рекомендацій, які варто розглянути на сесії асамблеї, означає, що потрібно більш широка дискусія. Однак це не означає, що ПАРЄ зовсім не буде приймати ніяких рішень по Україні", - повідомив голова парламентського комітету з закордонних справах, бютівець  Олег Білорус.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини