RU

У новій стратегії нацбезпеки Польщі Росія вважається загрозою

05.11.2014, 15:19
У новій стратегії нацбезпеки Польщі Росія вважається загрозою - Фото
Броніслав Коморовський (фото - rp.pl)
Документ, який є одним з найбільш важливих в області нацбезпеки і оборони Польщі, визначає стратегію оборони держави та порядок найраціональнішого використання ресурсів країни для цієї мети.

Відзначається, що безпека в Європі визначатимуть чотири основні чинники: НАТО, ЄС, стратегічну присутність США і відносини з Росією.

"Відновлення позицій російської влади за рахунок сусідів шляхом інтенсифікації політики конфронтації, прикладом чого є конфлікт з Україною і анексія Криму, негативно впливає на стан безпеки в регіоні. Також відзначено, що в безпосередній близькості до Польщі існує ризик регіонального або місцевого конфлікту, який може торкнутися і нас прямо або побічно", - йдеться в повідомленні.

Стратегія визначає три основні пріоритети безпеки Польщі: зміцнення потенціалу національної оборони; підтримка процесів, спрямованих на зміцнення колективної оборони НАТО, розвиток спільної політики безпеки та оборони ЄС, зміцнення стратегічного партнерства (в тому числі з США); участь у діяльності міжнародного співтовариства щодо попередження нових загроз і реагування на вже виниклі.

Стратегія була прийнята урядом Польщі 21 жовтня. Після затвердження вона замінює попередній документ, датований 2007 роком.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини