RU

У НАТО розповіли, що видає військових Росії на сході України

18.04.2014, 17:17
У НАТО розповіли, що видає військових Росії на сході України - Фото
Бойовики, які контролюють українську бронетехніку в Слов'янську, використовують АК-100, нещодавно взяті на озброєння російськими спецпідрозділами

Командувач Об'єднаними силами НАТО в Європі Філіп Брідлав заявляє, що в Східній Україні діють професійні частини російської армії. Про це він написав у своєму блозі.

"Важко усвідомити, що групи озброєних чоловіків у масках несподівано вийшли з народу у східній Україні і почали систематично займати урядові будівлі. Це важко усвідомити, бо це просто неправда. Те, що відбувається в Східній Україні, є військовою операцією, добре спланованою і організованою, і ми оцінюємо, що вона втілюється в життя з боку Росії. Лідери США та Європи публічно заявили, що вони вважають, що російські сили стоять за подіями в Україні. Я б хотів надати кілька спостережень від наших аналітиків, щоб допомогти пояснити, чому я повністю згоден з цими світовими лідерами", - зазначив Брідлав.

"Проросійські "активісти" у Східній Україні виявляють демаскуючу військову виправку і озброєння, працюють спільно так, як це відповідає роботі військ, які є частинами постійних з'єднань, а не спонтанно утворилися з місцевої міліції. Дисципліна поводження зі зброєю і професійна поведінка цих сил відповідає поведінці тренованих військових сил. Збройові дула звернені вниз, пальці не на спусковому гачку, а скоріше охоплюють спусковий механізм", - зазначив військовий.

"Координоване використання сльозогінного газу та світлошумових гранат проти атакованих будинків показує рівень підготовки, який перевищує рівень нещодавно сформованої міліції. Відео цих сил на блок-постах показує, що вони уважні, постійно на ногах, зосереджені на ризиках своєї безпеки, і знаходяться під контролем лідера. Це контрастує з типовим виглядом міліцейського або блок-поста, що складається зі звичайних громадян, коли зазвичай можна побачити людей, які сидять, палять тощо", - сказано в заяві.

"Те, яким чином відбувається захоплення урядових будівель, завдаючи скоординовані удари і швидко забезпечуючи безпеку навколишньої території за допомогою загороджень і барикад, схоже на те, що ми бачили в Криму. І це знову свідчить про дії професійних військових під управлінням та командуванням, а не про дії спонтанно виниклої міліції. Нарешті, зброя і техніка, яку вони мають при собі, перш за все використовується російською армією. Це не той тип техніки, який цивільні особи можуть придбати у свої руки у великій кількості", - упевнений Брідлав.

"Жодного з вище перерахованих пунктів самого по собі було б недостатньо, щоб дійти висновку з цього питання, але з'єднані разом вони роблять ситуацію абсолютно чіткою", - додав він.

Раніше в інтернет потрапило відео, на якому видно, що невідомі бойовики, в руках яких опинилася українська військова техніка в Слов'янську, професійно вміють нею керувати.


Джерело: ЄС-плюс

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини