У німецькій справі Фірташа з'явилися нові детективні подробиці

13.07.2016, 14:38
У німецькій справі Фірташа з'явилися нові детективні подробиці - Фото
Дмитро Фірташ (фото - dmitryfirtash.com)
У Німеччині до кримінальної справи про підкуп правоохоронних органів, в якій фігурує український мільярдер Дмитро Фірташ, долучені документи з його особистим підписом. Про це повідомляє Deutsche Welle.

"Одним з ключових доказів може стати доручення, власноруч підписане Дмитром Фірташем. Даний документ, про існування якого в своєму останньому номері повідомив німецький журнал Der Spiegel, олігарх підписав 12 травня 2014 року на ім'я двох співробітників Управління кримінальної поліції землі Мекленбург - Передня Померанія", - йдеться в повідомленні.

За даними німецьких ЗМІ, ці правоохоронці нібито через посередників отримували хабарі від Фірташа і незаконно видобували конфіденційну інформацію в інтересах замовника.

У розслідуванні проти підозрюваних в корупції поліцейських також фігурує приватний детектив з Берліна Христина Вілкенінг. За даними Der Spiegel, жінка отримала від Дмитра Фірташа 520 тисяч євро за "інформаційні та консультаційні послуги". Вона пообіцяла за ці гроші організувати в інтересах олігарха неформальну комунікацію з американськими правоохоронними органами і спецслужбами. ЗМІ називають її колишньою журналісткою і агентом східнонімецької спецслужби Штазі з позивним Ніна.

Фірташ доручив Вілкенінг з'ясувати, "чого хочуть від нього американці". Відповідне замовлення олігарх зробив навесні 2014 після того, як опинився у Відні під підпискою про невиїзд в очікуванні рішення суду про екстрадицію в США.

У квітні цього року, коли Вілкенінг і двох поліцейських заарештували за підозрою у хабарництві, в ЗМІ не було інформації про наявність доказів того, що німецькі правоохоронці діяли за прямою вказівкою Фірташа. Повідомлялося, що гроші і завдання вони отримували від Вілкенінг. А Фірташ, на віденській віллі якого в квітні пройшли обшуки, проходить у справі як свідок.

"Втім, інформація Der Spiegel вказує на те, що німецькі правоохоронці, очевидно, все-таки діяли за прямою вказівкою українського олігарха. А саме намагалися налагодити контакт з американськими правоохоронними органами і спецслужбами, на що мали письмове доручення", - зазначає видання.

За даними Der Spiegel, Фірташ уповноважив підозрюваних вести переговори з компетентними органами США з питання його екстрадиції. Однак в результаті поліцейські з північної Німеччини, а також їх берлінська спільниця ніякої користі замовнику не принесли. Адже провінційні правоохоронці, які зазвичай розслідують крадіжки або вбивства на місцевому рівні, в принципі не могли мати зв'язків в США і своїми зверненнями до американських колег у справі Фірташа тільки викликали підозри.

Після того, як ФБР звернулося до австрійських спецслужб із запитанням, що їм відомо про правоохоронців з Передньої Померанії, український олігарх припинив співпрацю з німцями. Відповідну пораду, як повідомляє Der Spiegel, Фірташу дали його американські адвокати.

Захист Фірташа стверджує, що доручення від 12 травня 2014 року (Letter of Authorisation) було видано насамперед довіреній особі бізнесмена Роберту Шетлер-Джонсу.

"За порадою пані В. супроводжуючими особами Шетлера-Джонса були названі ще три людини. Вони були представлені [Фірташу] як "адвокати, які мають досвід в таких справах"", - зазначив в коментарі DW представник олігарха Даніель Капп, посилаючись на позицію юристів Фірташа.

За його словами, мільярдер лише після арешту Вілкенінг дізнався, що ці "адвокати" насправді є співробітниками поліції. Крім того, заявляє Капп, в дорученні не говорилося про завдання встановити контакт з офіційними установами в США.

"Першими до пана Шетлер-Джонса звернулися офіційні особи зі США", - говорить він.

Британець Шетлер-Джонс - давній друг і консультант Фірташа - займав керівні посади в скандально відомій компанії РосУкрЕнерго, а також в холдингу Group DF. Кілька років тому у Великобританії виникла суперечка про чистоту партійних кас після того, як стало відомо, що Шетлер-Джонс особисто і через підконтрольну йому фірму жертвував великі суми на потреби Консервативної партії.

Підкуп державних посадових осіб, згідно з Кримінальним кодексом Німеччини, є злочином, як і отримання хабара. За це передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох місяців до п'яти років. Однак український бізнесмен, як повідомили DW в прокуратурі Шверина, не є підозрюваним у цій кримінальній справі.

У прес-службі Group DF повідомили, що проти українського мільярдера в Німеччині сьогодні немає кримінальних справ. "Фактом є те, що Фірташ дійсно притягувався як свідок по розслідуваннях, що стосуються третіх осіб в Німеччині", - йдеться в заяві.

Фірташ зараз очікує у Відні розгляду питання про екстрадицію в США в другій інстанції - Вищому земельному суді Відня. У Сполучених Штатах українського мільярдера підозрюють у корупції.

30 квітня 2015 року суд першої інстанції відмовив США в екстрадиції Фірташа, вказавши на неможливість виключити політичні мотиви запиту про видачу з боку США. Штати звинувачують його в тому, що він за допомогою хабарів на загальну суму близько $18,5 млн хотів отримати дозволи на видобуток копалин в Індії.

У вересні минулого року прокуратура Відня подала апеляцію на це рішення, а 24 березня 2016 року олігарх звернувся до Конституційного суду Австрії з приводу розгляду його справи про екстрадицію в США.

Читайте також: ЗМІ роз'яснили подробиці "німецької справи Фірташа"

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Большой взрыв" ПриватБанка. Полный гайд по вселенной судов вокруг национализации