RU

У Нідерландах міністр пішов у відставку через наркодилера

10.03.2015, 11:43
У Нідерландах міністр пішов у відставку через наркодилера - Фото
Іво Опстелтен (фото - ЕРА)
Міністр безпеки та юстиції Нідерландів Іво Опстелтен подав у відставку через скандал навколо сумнівної угоди між прокуратурою і відомим наркодилером, яка відбулася 14 років тому.

Опстелтен визнав, що раніше він повідомив парламенту неправдиву інформацію про цю справу. Разом з ним у відставку подав і статс-секретар безпеки та юстиції Нідерландів Фред Тевен, який курирував скандальну угоду в 2001 році, займаючи тоді пост прокурора Амстердама.

Тевен домовився з наркодилером про переведення на рахунки в Люксембурзі грошей, які раніше були конфісковані в ході розслідування справи про наркоторгівлю. Йшлося про суму в 4,7 млн ​​гульденів (2,4 млн євро). Натомість наркодилер повинен був заплатити штраф. Згідно з повідомленнями ЗМІ, ця угода була здійснена без відома Міністерства фінансів і фактично представляла собою відмивання грошей.

Іво Опстелтен і Фред Тевен досі стверджували, що операція була законною і йшлося про суму в 500 тисяч євро. Проте в ході прес-конференції в Гаазі ввечері в понеділок, 9 березня, Опстелтен визнав, що, незважаючи на відсутність банківських документів, він володіє цифровим підтвердженням грошового переказу на суму в 4,7 млн ​​гульденів. "Я повинен визнати, що відповідна інформація була насправді в наявності і могла бути оприлюднена раніше", - сказав він.

Історія з цією угодою викликала бурю обурення в парламенті. Цей скандал може негативно відбитися на рейтингу прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте напередодні регіональних виборів 18 березня. Згідно з опитуваннями, правляча коаліція може втратити велику кількість голосів.

Джерело: Deutsche Welle

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини