У Нідерландах активісти хочуть референдум по асоціації Україна-ЄС

30.07.2015, 10:37
У Нідерландах активісти хочуть референдум по асоціації Україна-ЄС - Фото
Фото: bbc.com

Навіть якщо референдум відбудеться, його результати не є обов'язковими до виконання, тому влада країни може залишити своє рішення в силі

У Нідерландах група активістів руху Комітет громадян Євросоюзу розпочала збір підписів за те, щоб винести на референдум питання про ратифікацію угоди про асоціацію України з ЄС. Про це повідомляє ВВС.

Згідно з нещодавно прийнятим в Нідерландах законом, який набув чинності 1 липня, громадяни можуть вимагати організації консультативного референдуму з будь-якого закону або угодою. Для цього потрібно зібрати 10 тис. підписів до 6 серпня. Тоді вони зможуть подати попередню заявку на проведення референдуму. Після того, як заявку прийме виборчком Нідерландів, активістам належить зібрати ще 300 тис. підписів протягом шести тижнів.

Організатори ініціативи обговорюють перебіг кампанії в блозі "Без стилю" (Geenstijl). Вони визнають, що цифра в 300 тис. підписів, які треба зібрати, є недосяжною.

Ініціатори референдуму кажуть, що спроба винести на всенародне обговорення саме угоду про асоціацію України з ЄС - багато в чому результат збігу обставин. Адже саме документ про ратифікацію угоди про асоціацію з Україною був оприлюднений в офіційному виданні уряду Нідерландів першим після того, як набув чинності закон про референдуми. У той же час, активісти відзначають, що в цілому не згодні з тим, як ЄС реагує на участь Росії у війні на сході України. Саму угоду про асоціацію блогери називають "провокацією і загрозою для благополуччя нашого і українців".

Новий закон про проведення референдумів в Нідерландах набув чинності 1 липня і може бути застосований лише до законів, ухвалених після цього.

Як пояснив виданню представник МЗС Нідерландів, угода про асоціацію України з ЄС була опублікована в урядовій газеті 10 липня, після того як її схвалили нижня і верхня палати (7 квітня і 7 липня відповідно).

"Так як ця угода підпадає під критерії закону про консультативний референдум, уряд, перш ніж повідомити депозитарію угоди, має дати час громадянам, які мають право голосу, подавати заявку на проведення консультативного референдуму. Це вимога закону, і такий час виділяється незалежно від проведення будь-яких кампаній за чи проти референдуму. Термін для подачі попереднього запиту становить чотири тижні після публікації в урядовій газеті (в даному випадку до 6 серпня). Протягом тижня після цього виборча рада оголошує результат. Таким чином, найбільш ранній термін, коли Нідерланди можуть ратифікувати угоду - середина серпня", - пояснив він.

Але навіть якщо референдум буде організований і більшість громадян Нідерландів проголосують проти ратифікації документа, це не буде обов'язковим керівництвом до дії. Влада країни може залишити своє рішення в силі, тому що результати референдуму мають консультативну функцію і не є обов'язковими до виконання.

Нагадаємо, Україна підписала Угоду про асоціацію з Євросоюзом в 2014 році. Асоціація припускає поглиблення економічних відносин, гармонізацію в області права і створення зони вільної торгівлі. Верховна Рада і Європарламент одночасно ратифікували документ 16 вересня 2014 р. Він набуде чинності після того, як ратифікаційні процедури завершать усі 28 країн-членів ЄС.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Тест. Хорошо ли вы знаете политическую кухню Одессы?