RU

МЗС України пояснив США, як приймати резолюції Сенату

25.09.2012, 15:11
МЗС України пояснив США, як приймати резолюції Сенату - Фото
e3804b9d9fe58348a0be941d26694060.jpg
Резолюція щодо Юлії Тимошенко не відображає позицію всього Сенату США. Про це сказав сьогодні журналістам на брифінгу директор департаменту інформаційної політики Олег Волошин.

"Цей документ офіційно називається резолюцією, яка висловлює думку Сенату. У нас є сумніви, що це думка дійсно всього Сенату", - зазначив Волошин.

Він додав, що текст резолюції не проходив ніякого обговорення на відповідному комітеті з міжнародних справ, був затверджений в пакеті з 11 іншими документами і більшість членів Сенату не ознайомлені навіть з його текстом.

Волошин підкреслив, що в момент прийняття резолюції, в залі знаходилися тільки чотири сенатори. "Ми не ставимо під сумнів легітимність цього документа з точки зору американського законодавства. Законодавство дійсно дозволяє прийняти документ за такою процедурою ... Але сумнів у тому, що це дійсно думка всього сенату", - сказав він.

На уточнююче запитання журналістів, чи означає це, що МЗС ставить під сумніви і всі документи, прийняті Верховною Радою України з порушенням процедур, Волошин сказав: "Я розумію ваш сарказм, але давайте виходити з того, що ми не вчимо Америку, Америка нас вчить , і вона повинна задавати більш високі стандарти парламентаризму, ніж Україна".

Нагадаємо, раніше американський Сенат схвалив резолюцію, в якій закликає Державний департамент ввести візові санкції щодо осіб, відповідальних за позбавлення волі Юлії Тимошенко і жорстоке поводження з нею, а також за засудження інших політичних лідерів.

Крім того, Сенат закликав уряд України звільнити Тимошенко, забезпечити їй належний доступ до медичної допомоги, а також провести парламентські вибори справедливо і прозоро, у відповідності зі стандартами ОБСЄ, в якій Україна буде головувати в 2013 році. Сенат США також відзначив, що подальше утримання Тимошенко в тюрмі ставить під загрозу відносини між США і Україною.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини