RU

У МЗС розповіли, чому Україна досі співпрацює з СНД

20.01.2015, 18:02
У МЗС розповіли, чому Україна досі співпрацює з СНД - Фото
Павло Клімкін
У МЗС розповіли, чому Україна досі співпрацює з СНД. Про це сьогодні на брифінгу повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає кореспондент  ЛІГАБізнесІнформ.

Клімкін наголосив, що СНД не є для України політичним майданчиком. "Це пострадянська тусовка, яка формувалася в 90-і роки. Для нас СНД на сьогодні відіграє роль виключно в тій площині, в якій зачіпаються інтереси громадян України", - сказав він.

Клімкін пояснив, що в 1990-і роки, після розпаду СРСР, в рамках СНД було укладено низку угод, що стосуються, зокрема, стандартів пенсійного забезпечення та взаємного визнання документів. "Ми зараз працюємо над тим, щоб вирішити ці питання. Поки це відбувається, такі угоди повинні допомагати громадянам України", - зазначив міністр.

При цьому Клімкін підкреслив, що ніхто з керівництва України не приймає участі в засіданні політичних органів СНД. Також не йдеться про сплату членських внесків у розмірі $2 млн.

Нагадаємо, в березні 2014 Україна заявила про намір припинити участь в СНД. Формально Україна не є членом Співдружності, але має статус спостерігача і держави-співзасновника організації, а з 2011 року бере участь у зоні вільної торгівлі в рамках СНД.

У жовтні 2014 року прес-секретар Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс заявив, що Україна не прийняла жодного рішення для припинення участі в Співдружності незалежних держав (СНД).

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини