RU

У МВС відреагували на заворушення 1 липня в центрі Києва

04.07.2014, 16:00
У МВС відреагували на заворушення 1 липня в центрі Києва - Фото
Протестуючі біля будівлі комітетів Ради на Садовій 1 липня. Фото - Facebook
Міліції набридло спостерігати за тим, як у центрі Києва кидають вибухові пакети та димові шашки - з сьогоднішнього дня вона буде жорстко реагувати на подібні випадки. Про це на брифінгу повідомив радник голови МВС Антон Геращенко.

Геращенко нагадав, що у вівторок і середу учасники акцій протесту робили спроби кидати димові шашки біля Адміністрації президента і вибухові пакети на вулиці Садовій біля будівлі комітетів Верховної Ради, зафіксовано напад на одного з депутатів і співробітницю прес-служби однієї з фракцій.

"По всіх цих випадках ведеться розслідування. Винні будуть встановлені і притягнуті до кримінальної відповідальності. У демократичній країні кожен громадянин має повне право на вільне висловлювання своєї точки зору. У нас в Конституції записано, що громадяни можуть збиратися мирно, без зброї, і висловлювати те , що вважають за потрібне, органам влади, посадовим особам і так далі. Завдання органів правопорядку - забезпечити безпеку громадян ... Надалі ми будемо жорстко присікати будь-якого роду спроби проведення насильницьких акцій, що супроводжуються хуліганськими діями, спробами кидання вибухонебезпечних засобів. Кожен, хто братиме участь в таких акціях і навмисне порушувати громадський порядок, буде притягнутий до адміністративної та кримінальної відповідальності", - сказав він.

Геращенко додав, що будь-які насильницькі дії на акціях протесту будуть жорстко припинятися відповідно до закону. На уточнююче запитання кореспондента ЛІГАБізнесІнформ, які кошти і заходи він має на увазі, Геращенко сказав: "У першу чергу, я вам скажу, у нас є проблема: після Майдану міліціонери, особливо середня і молодша ланка, бояться застосовувати дозволені законом засоби і силу тоді, коли це потрібно. Це добре показала ситуація на Майдані: йде напад на журналіста, а міліціонери просто стоять поруч, як би нічого не вийшло. Цю ситуацію ми зараз докорінно змінюємо. Якщо є підстави і необхідно запобігти злочину, то це прямий обов'язок співробітника міліції... Ви побачите зміну найближчим часом відношення міліції Києва та інших міст до подібного роду акцій".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини