У МВС розповіли, як збираються повертати вкрадені активи

08.07.2015, 14:49
У МВС розповіли, як збираються повертати вкрадені активи - Фото
Олена Тищенко (фото - ukrinform.ua)
Завдання нового управління МВС по забезпеченню повернення активів, одержаних злочинним шляхом - відстеження коштів і майна, які були виведені з України за кордон або заведені знову в Україну під виглядом приватних коштів. Про це на брифінгу повідомив начальник управління Олена Тищенко, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"У нашого керування не буде функцій слідства. Але ми будемо дуже тісно співпрацювати зі слідством, з оперативними підрозділами. Ми фактично є аналітичною групою, яка, використовуючи свій досвід, у тому числі роботи за кордоном, у тому числі по корпоративним структурам і по використанню офшорної юрисдикції, буде відслідковувати кошти і доводити на кожному етапі, що ці відмиті кошти належать особам, обвинуваченим у кримінальних справах, які є в провадженні МВС", - сказала вона.

Тищенко підкреслила, що мета управління - знайти виведені кошти, забезпечити їх заморожування або арешт рахунків і надалі забезпечити їх конфіскацію. За її словами, з цією метою управління налагодить зв'язок з іноземними правоохоронними органами.

Начальник нового управління підкреслила, що на сьогоднішній день українське законодавство, на відміну від закордонного, обмежує слідство в цих питаннях. "Ми будемо використовувати їх можливості на додаток до тих, які є у нас", - сказала вона.

Також управління співпрацюватиме з українськими правоохоронними органами і структурами фінмоніторингу. Запити по знайденим засобам будуть подаватися через Генеральну прокуратуру.

Тищенко повідомила, що вже сьогодні проведено робочу зустріч з представником ФБР в Україні та досягнуто домовленості про доступ до інформації. Також заплановані зустрічі з латвійськими партнерами, з якими обговорюється можливість створення спільної слідчої групи. За словами Тищенка, така співпраця дозволить використовувати механізми Євросоюзу для отримання інформації з Кіпру та з Великобританії у справі побіжного українського олігарха Сергія Курченка, пов'язаного з родиною Януковича.

Управління також планує налагодити контакт з британським агентством з розслідування злочинів. Тищенко нагадала, що контакт був втрачений після того, як Англія програла справу про заморожування активів екс-міністра екології Миколи Злочевського, так як українська Генпрокуратура затримала передачу необхідних документів.

Відповідаючи на запитання журналістів, Тищенко повідомила, що викрадені кошти як правило стягуються на користь тієї держави, в якій вони були затримані і представники якої довели в суді їх злочинне походження. Проте діючі міжнародні угоди дозволяють постраждалій стороні, в даному випадку Україні, претендувати на отримання більшої частини цих коштів. Тищенко зазначила, що з використанням цих договорів Україна зможе отримати всі викрадені кошти, за винятком фактичних витрат тієї країни, в якій кошти були арештовані і стягнуті в суді.

Раніше повідомлялося, що при Міністерстві внутрішніх справ України створено  нову структуру - Управління із забезпечення повернення активів, отриманих злочинним шляхом.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского