У МВС прокоментували зникнення Януковича з баз Інтерполу

21.07.2015, 16:16
У МВС прокоментували зникнення Януковича з баз Інтерполу - Фото
Фото: justice.gov
Ім'я побіжного екс-президента Віктора Януковича зникло з розділу Wanted persons на сайті Інтерполу в зв'язку з тимчасовим обмеженням доступу до файлів, введеним спеціальною комісією Інтерполу. Про це повідомляє прес-служба МВС.

"Підставою для обмеження доступу стало оскарження оголошення міжнародного розшуку самим В. Януковичем і представниками його захисту. Розгляд справи по суті заплановано на наступну сесію Комісії з контролю за файлами Інтерполу, яка відбудеться у вересні цього року", - йдеться в повідомленні.

У МВС нагадали, що Янукович 9 січня був оголошений у міжнародний розшук з метою арешту та подальшої екстрадиції в Україну для притягнення до кримінальної відповідальності.

"Згідно з останніми повідомленнями офісу з юридичних питань Генерального секретаріату Інтерполу, доступ до інформації про міжнародний розшук Януковича тимчасово призупинений Комісією з контролю за файлами Інтерполу", - додали в МВС.

У свою чергу, радник міністра внутрішніх справ, народний депутат  Антон Геращенко повідомив, що адвокати Віктора Януковича звернулися до суду Ліона (Франція), де розташовується штаб-квартира Інтерполу, зі скаргою на необгрунтованість внесення екс-президента в списки розшукуваних осіб.

"Це право Януковича і його адвокатів, яке у нього забрати за європейськими законами не можна. Одночасно адвокати Януковича звернулися до Комісії Інтерполу з контролю за файлами розшукуваних осіб. За процедурою, передбаченою нормативними документами Інтерполу, факт звернення до суду і в Комісію з контролю за файлами є підставою для зупинення розшуку особи шляхом зняття його картки з сайту Інтерполу", - написав він на своїй сторінці в Facebook.

За словами депутата, якщо Генпрокуратура не доведе Інтерполу обгрунтованість розшуку Януковича, суд міста Ліона і Комісія з контролю за файлами Інтерполу зніме екс-президента з розшуку по цій справі.

"Другий варіант - це те на що розраховує Путін, Янукович і його адвокати. Це покаже, що в Україні не можуть по Януковичу навіть документи щодо розшуку нормально підготувати", - додав він.

Раніше повідомлялося, що ім'я Януковича більше не числиться в розділі Wanted persons на сайті Інтерполу.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского